Media o meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice: „Straszny mecz w Zabrzu”, „Derby pod znakiem walki”

Monia  -  6 sierpnia 2023 08:49
2
3177

Derby z Piastem Gliwice na własnym boisku, wielkie oczekiwanie kibiców. Mecz niestety zremisowany (0:0) i spore rozczarowanie „Trójkolorowych” fanów.
Oczekiwaliśmy pierwszych trzech punktów, zakończyliśmy derbowe rozgrywki z jednym. Nie doczekaliśmy wielkiego, piłkarskiego widowiska przy Roosevelta 81.
Zapraszamy na przegląd mediów.

Goal
Derby Śląska bez rozstrzygnięcia. Mecz walki w Zabrzu
Derby Śląska pomiędzy Górnikiem Zabrze a Piastem Gliwice zakończyły się bezbramkowym remisem. Gospodarze kończyli dzisiejsze spotkanie w dziesiątkę po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce dla Kryspina Szcześniaka.

Sportowy24
Górnik Zabrze zdobył pierwszy punkt w sezonie. Derby z Piastem Gliwice pod znakiem kartek. Dziewięć żółtych i czerwona dla Szcześniaka
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze pierwszy raz zapunktował, ale nie za trzy. U siebie w derbach bezbramkowo zremisował z Piastem Gliwice. To był mecz walki o czym świadczy liczba pokazanych kartek. Gospodarze od 70 minuty walczyli w dziesiątkę.

Sportowe Fakty
Straszny mecz w Zabrzu. Festiwal kartek zamiast goli
Derby rządzą się swoimi prawami. To często powtarzane zdanie przez zawodników i trenerów. Niestety, sobotni mecz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice nie porwał. Było to straszne widowisko, o ile można użyć tego określenia w stosunku do wydarzeń na boisku.

Ekstraklasa.org
Górnik 0:0 Piast – Derby na zero
Górnik Zabrze i Piast Gliwice pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie. Łącznie obie te drużyny zdobyły tylko jedną bramkę, ale nie wydarzyło się to w bezpośrednim starciu. Piłkarze Aleksandara Vukovicia zachowali siódme czyste konto w dziewiątym wyjazdowym spotkaniu, ale obniżyli średnią zdobytych punktów w tych meczach (z 2,5 pkt/mecz na 2,3 pkt/mecz). Górnik Zabrze oddał więcej celnych strzałów, mimo, że mecz kończył w dziesiątkę.

Sport
Podolski powinien wylecieć z boiska? Awantura w 14. minucie derbowego meczu
W sobotnim spotkaniu sportowych emocji jednak zdecydowanie zabrakło. Za to do sporej kontrowersji doszło w 14. minucie gry, gdy miała miejsce masowa konfrontacja pomiędzy zawodnikami obu drużyn po starciu Roberta Dadoka z Jakubem Czerwińskim. Derbowa atmosfera udzieliła się najbardziej Lukasowi Podolskiemu, który pięściami pchnął, a może nawet uderzył w klatkę piersiową prowokującego go Ariela Mosóra.
Koniec końców, po konsultacji z zespołem sędziowskim, sędzia Piotr Lasyk pokazał całej czwórce – Dadokowi, Czerwińskiemu, Podolskiemu i Mosórowi – po żółtej kartce, choć wiele osób zastanawiało się, czy Lukas Podolski nie zasłużył nawet na wykluczenie z gry.

Piłka Nożna
Bezbarwne derbowe widowisko w Zabrzu
Faule? Były i to bardzo wiele. Kartki? Również. Przepychanka? Aleź owszem. Sytuacje bramkowe? Jak na lekarstwo. Goli? Brak. W sobotnie popołudnie w Zabrzu oglądaliśmy jedno z najsłabszych spotkań tego sezonu Ekstraklasy, gdzie Górnik w derbowym starciu podzielił się punktami z Piastem Gliwice. Oba zespoły wciąż nie zdobyły kompletu punktów w obecnych rozgrywkach.

Dziennik Zachodni
Debry Górnika Zabrze z Piastem Gliwice bez goli, ale za to mnóstwem fauli i kartek. Cieszyć się mogą tylko goście
Piłkarze Górnika Zabrze i Piasta Gliwice na murawę przy Roosevelta wychodzili jako zawodnicy zespołów znajdujących się w strefie spadkowej, przy czym gospodarze tabelę PKO Ekstraklasy zamykali. W zespole Aleksandara Vukovicia nieoczekiwanie zabrakło Kamila Wilczka, którego ze składu wyrzuciła kontuzja. Jan Urban z kolei szukał nowych rozwiązań ofensywnych ustawiając na szpicy Lukasa Podolskiego, z mocno zaangażowanymi w ofensywę Pawłem Olkowskim i Robertem Dadokiem.
Zanim spotkanie rozpoczęło się na dobre widać już było buzujące w obu ekipach emocje. Już w 12 minucie doszło do ostrej scysji pomiędzy Jakubem Czerwińskim i Dadokiem, w którą błyskawicznie wmieszał się Podolski, atakując Ariela Mosóra. Sędzia Piotr Lasyk całej czwórce pokazał żółte kartki, ale śląski sędzia już do końca meczu i tak miał duże problemy z kontrolą sytuacji. Kolejne ostrzeżenia, także dla trenerów i ich współpracowników, niewiele zmieniały.

Przegląd Sportowy
Derby pod znakiem walki. W Zabrzu więcej przepychanek niż gry w piłkę
Zaciekła walka w derbach Górnego Śląska! Piłkarze Górnika Zabrze i Piasta Gliwice bardziej niż na strzelaniu goli, skupili się na faulach i przepychankach. Piotr Lasyk pokazał aż dziewięć żółtych kartek, a gospodarze mecz kończyli w osłabieniu. Mimo to pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

TVP Sport
PKO Ekstraklasa. Ciężkostrawne derby. Bezbramkowy remis w meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice
W pierwszej połowie było mało piłki w piłce. Śmiało można ją podsumować mianem „kopaniny”, bo piłkarskiego widowiska to w żaden sposób nie przypominało. Konkretów po stronie ofensywnej było jak na lekarstwo, a zdecydowanie więcej było fauli i nieczystej gry. Sędzia Jarosław Przybył rozdał w tej części spotkania aż sześć żółtych kartek.Po przerwie krajobraz derbów nie zmienił się. Nadal było to brzydkie spotkanie, a piłkarze nie poprzestawali na faulach. Jeden z piłkarzy, Kryspin Szcześniak, wyleciał za drugą żółtą kartkę z boiska. Stoper Górnika jest w ostatnich dniach antybohaterem swojej drużyny. Najpierw w meczu z Wartą sprokurował rzut karny, a kilka dni później udał się pod prysznic na dwadzieścia minut przed końcem derbowego spotkania.