Media o meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice: „Emocje jak na derby przystało”, „Kapitalny derbowy mecz na Roosevelta!”

Kibic  -  11 września 2022 09:20
0
2859

Wielkie emocje, pogoń Górnika za wynikiem i gol w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Mnóstwo goli i znakomita atmosfera na wypełnionych trybunach. Czego chcieć więcej od piłkarskiego meczu? Nic zatem dziwnego, że sportowa prasa w samych superlatywach rozpisuje się na temat sobotniego pojedynku przy Roosevelta.

Przegląd Sportowy
Niesamowite śląskie derby
Świadkami trzymającego w napięciu mecz byli również fani w Zabrzu. W derbach Piast Gliwice szybko objął prowadzenie 2:0, ale jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. W 49. minucie gliwiczanie znów prowadzili, a na listę strzelców wpisał się były piłkarz Górnika — Damian Kądzior. To nie był jednak koniec emocji. Gospodarze walczyli do końca i w dziewiątej minucie (!) doliczonego czasu gry na 3:3 trafił Richard Jensen. Chwilę wcześniej z boiska wyleciał Ariel Mosór.

Sport
Derby na remis!

Górnośląskie derby świetnie zaczęły się dla jedenastki z Gliwic, która po kwadransie gry prowadziła już dwoma bramkami! Wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty, ale nic z tych rzeczy! Zaraz po stracie na 0:2 „górnicy” zdobyli kontaktowego gola, a strzelił go Janża. W 40 minucie doszło do starcia Katranisa z aktywnie grającym Dadokiem. Początkowo sędzia Bartosz Frankowski puścił grę, ale po obejrzeniu wszystkiego na monitorze wskazał na jedenastkę, którą na gola pewnie zamienił Krawczyk. Drugą część zespół trenera Waldemara Fornalika zaczął jak początek spotkania i znowu prowadził! Tym razem na listę strzelców wpisał się świetnie grający Kądzior. Zabrzanie nie mieli argumentów, żeby odpowiedzieć jak w końcówce I połowy. Na ostatnie minuty trener Górnika wpuści nawet kontuzjowanego ostatnio Podolskiego. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mosóra. W 8 minucie doliczonego czasu trafił Jensen i uratował punkt gospodarzom!

Sportowe Fakty
Wielkie emocje w derbach Górnika Zabrze z Piastem Gliwice!
Gol niemal w 100. minucie! Po bardzo emocjonującym spotkaniu Górnik Zabrze zremisował w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy 3:3 przed własną publicznością z Piastem Gliwice. Bohaterem gospodarzy Richard Jensen, który w ostatniej sekundzie doprowadził do wyrównania!

Ekstraklasa.org
Emocje jak na derby przystało
Szalony mecz w Zabrzu zakończony podziałem punktów. Takie spotkania uwielbiamy oglądać! Najlepszy mecz sezonu? Niewykluczone! Pierwszy raz w bieżących rozgrywkach oglądaliśmy sześć bramek w jednym spotkaniu. Gole padały od samego początku (po 17. minucie było już 1:2), aż do samego końca (wyrównujące trafienie padło w 99. minucie). Po końcowym gwizdku zadowoleni mogą być zarówno gospodarze, którzy dwukrotnie dogonili wynik, jak i goście, którzy wypadli gorzej statystycznie, a i tak zdobyli jeden punkt. Przede wszystkim zadowoleni będą jednak kibice, którzy obejrzeli fantastyczne widowisko!

Dziennik Zachodni
Kapitalny derbowy mecz na Roosevelta!
Takie derby kochają kibice! Górnik Zabrze zremisował z Piastem Gliwice 3:3 po spotkaniu, z którego emocjami można obdzielić kilka ligowych meczów. Bohaterami derbów byli Damian Kądzior, były piłkarz Górnika strzelił dla Piasta bramkę, a wcześniej zaliczył dwie asysty, oraz Richard Jensen, który strzelił gola samobójczego, a w ostatniej akcji meczu doprowadził do remisu. Zobaczcie zdjęcia z walki zespołów Bartoscha Gaula i Waldemara Fornalika.

Piłka Nożna
Śląski szlagier na remis!

Zapowiadano świetny mecz i tak też było przy Roosevelta w Zabrzu. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Gliwiczan. Już w 5. min objęli prowadzenie po samobójczej bramce Jensena. W 15. min było już 2:0. Tym razem to Wilczek wpisał się na listę strzelców. Mimo że wynik był znacznie lepszy dla Piasta, to rezultat wcale nie odzwierciedlał boiskowych wydarzeń. W pierwszej części meczu to Górnik miał ogromną przewagę optyczną i stale atakował bramkę Piasta. W 17. min Janża trafił kontaktowego gola i Zabrzanie jeszcze mocniej podkręcili obroty. Tuż przed przerwą Krawczyk wykorzystał rzut karny i na tablicy wyników pojawił się remis. Po przerwie Górnik nie miał już tak widocznej przewagi i Piast zaczął być bardziej aktywny. W 49. min Kądzior wpisał się na listę strzelców i było już 3:2. W drugiej połowie mecz ostygł, nie było już takiego tempa jak przez pierwszą godzinę gry i wydawało się, że Piast utrzyma prowadzenie do końca. W 99. minucie meczu Jensen po dużym zamieszaniu pod bramką Piasta zdołał wpakować piłkę do sieci i doprowadził do wyrównania.