Media o meczu Górnik Zabrze – ŁKS Łódź: Fatalna seria zabrzan

W.  -  21 października 2019 13:21
0
2367

Spotkanie 12. kolejki PKO Ekstraklasy przedłużyło serię Górnika bez wygranej, która trwa od 25 sierpnia. Ostatni raz po zwycięstwo i pełną pulę punktów podopieczni Marcina Brosza sięgnęli w meczu przeciwko Koronie Kielce, wygranym przez Trójkolorowych 3:0.

Tylko remis Górnika z ŁKS-em w Zabrzu!
Zabrzanie, podobnie jak z Cracovią, rozpoczęli mecz z dwójką defensywnych pomocników, Mateuszem Matrasem i Szymonem Matuszkiem. Po kilkunastu minutach przejęli jednak inicjatywę. W pierwszej połowie najlepsze sytuacje do zdobycia goli miał Erik Janża, obie z rzutów wolnych. Najpierw po jego uderzeniu dobrą interwencją popisał się doświadczony Arkadiusz Malarz, a potem piłka po uderzeniu reprezentanta Słowenii wylądowała na poprzeczce.

Beniaminek zaskoczył
W pierwszej odsłonie nie padły bramki, ale okazji do strzelenia ich nie brakowało. Głównie atakował Górnik Zabrze, a najkorzystniejszej szansy nie wykorzystał Erik Janža – piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Tuż po zmianie stron wynik otworzyli goście. Dani Ramirez popisał się przepięknym strzałem, a Martin Chudý nie miał szans na obronę. W 78. minucie do wyrównania doprowadził niezawodny Igor Angulo i tym samym obie ekipy podzieliły się punktami.

Nieskuteczni zabrzanie tylko zremisowali z ostatnią drużyną w tabeli
W niedzielę trener Górnika Marcin Brosz zaliczył 200. mecz w roli trenera w Ekstraklasie i jego podopieczni chcieli mu sprawić prezent. Mecz od początku mógł się podobać, bo beniaminek zajmujący ostatnie miejsce w tabeli nastawił się na otwartą grę i kibice nie mogli się nudzić.

Kiepska seria Górnika trwa
(…) Remis dla Górnika uratował Igor Angulo, który zdobył czwartego gola w tym sezonie. Przy Roosevelta są przekonani, że król strzelców poprzednich rozgrywek będzie coraz częściej trafiał do siatki. W połowie września urodziła mu się córeczka Chloe. – Jestem szczęśliwy i czuję się ostatnio lepiej – zaznacza snajper, który jednak zmartwiony opuszczał murawę. Górnicy nie wygrali szóstego kolejnego meczu.

ŁKS nie dowiózł wygranej w Zabrzu, ale opuścił ostatnie miejsce
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze zremisował u siebie z ŁKS-em Łódź (1:1) w niedzielnym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Wynik dla beniaminka otworzył pięknym strzałem Dani Ramirez, a wyrównał w końcowym fragmencie spotkania niezawodny Igor Angulo.