Media o meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań: Rozpędzona lokomotywa

W.  -  29 września 2019 11:59
0
2082

Spotkanie 10. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło pomyślną dla Górnika Zabrze serię czterech spotkań bez porażki i bez straty gola na własnym stadionie. W sobotnim meczu podopieczni Marcina Brosza przegrali przy Roosevelta z Lechem Poznań 1:3. Jedynego gola dla Trójkolorowych zdobył w 39 minucie pojedynku Jesus Jimenez.

Lech wygrywa w Zabrzu
Zabrzanie dobrze zaczęli mecz z poznaniakami i mieli swoje sytuacja w pierwszych minutach, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Tymczasem w 24 minucie bramkę zdobył Kamil Jóźwiak. Aktywny skrzydłowy Lecha uderzył mocno, piłka odbiła się jeszcze od Przemysława Wiśniewskiego, kompletnie zmyliła Martina Chudego i wpadła do siatki. To pierwsza stracona bramka przez „górników” w tym sezonie u siebie.

Kluczowi młodzieżowcy
Na zakończenie sobotniego grania w PKO BP Ekstraklasie Lech Poznań zwyciężył na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. We wszystkich trafieniach dla Kolejorza maczali palce zawodnicy ze statusem młodzieżowca.

Urodzinowa porażka zabrzan
W meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Lechem Poznań 1:3. Piłkarze Górnik bardzo chcieli uczcić zwycięstwem urodziny miasta, które jest głównym udziałowcem klubu. Zabrze świętowało 97 rocznicę nadania praw miejskich, ale ze strony swojej sztandarowej drużyny nie doczekało się prezentu. Podopieczni trenera Marcina Brosza ponieśli pierwszą porażkę na własnym stadionie w tym sezonie

Poznańska młodzież zaszalała w Zabrzu
(…) Ślązacy przegrali pierwszy mecz w tym sezonie na własnym stadionie. Na dodatek w następnej kolejce, z Cracovią będą musieli sobie radzić bez lidera obrony Pawła Bochniewicza, który został ukarany czwartą żółtą kartką. Nie wiadomo też, czy przerwa nie będzie dłuższa, bo stoper zszedł z boiska z kontuzją. Działacze byli rozczarowani również frekwencją. Konfrontację w Zabrzu obserwowało tylko 15562 widzów. Przed spotkaniem piłkarze zachęcali kibiców do przyjścia na stadion i deklarowali, że jeśli frekwencja przekroczy 20 tysięcy widzów, drużyna zorganizuje grilla dla dzieci będących na meczu.

Lech Poznań zwycięski w Zabrzu. Górnikowi strzelali też młodzieżowcy
Zabrzanie zaczęli ten mecz z dużym animuszem. Już w 3 min. Przemysław Wiśniewski strzelał głową obok bramki. Później z dystansu przymierzył David Kopacz, a szarżę Erika Janży z lewej strony boiska w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. Górnik dominował, ale z równą łatwością stwarzał sobie sytuacje strzeleckie i je marnował. Kamil Zapolnik w sytuacji sam na sam strzelił wzdłuż bramki, a Igor Angulo tak długo zwlekał z oddaniem strzały w polu karnym aż piłkę zabrali mu obrońcy gości.