Media o meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań: „Mistrz Polski wygrał w Zabrzu”, „Górnik Zabrze przegrał trzeci mecz z rzędu”

g.rajda  -  17 października 2022 16:16
2
1683

Górnik Zabrze rozgrywał siódmy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Tylko jedno z tych spotkań wygrał, dwukrotnie podzielił się punktami. Aż cztery z tych pojedynków rozstrzygali na swoja korzyść goście. Była to również trzecia z rzędu ligowa przegrana.

Sportowe Fakty

Górnik Zabrze przegrał trzeci mecz z rzędu
Lech Poznań nie miał łatwej przeprawy w Zabrzu. Kolejorz wygrał jednak w meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy z Górnikiem 2:1. Bohaterem gości został Mikael Ishak, który ustrzelił dublet. Ostatecznie Lech nie bez problemów pokonał Górnika i goni czołówkę. Zabrzanie z kolei przegrali trzeci mecz z rzędu i są coraz bliżej strefy spadkowej.

Ekstraklasa.org

Doświadczenie wzięło górę
W meczach Górnika Zabrze pada najwięcej goli spośród wszystkich drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. Nie dziwi nas zatem, że już w pierwszym kwadransie padły dwie bramki. Strzelali napastnicy obu klubów, tocząc pojedynek pomiędzy młodzieńczą ekstrawagancją a boiskowym doświadczeniem. Ostatecznie zwyciężyła druga cecha, bo szwedzki napastnik Lecha Poznań drugi raz trafił do siatki i zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo.

Piłka Nożna

Lech wygrywa na zakończenie kolejki
Lech Poznań pokonał Górnik Zabrze w zamykającym meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Bohaterem mistrza Polski został Mikael Ishak, który błysnął dubletem strzeleckim. Kolejny komplet punktów ląduje na konto obecnego mistrza Polski. Lech Poznań pokonał Górnika Zabrze 2:1 w ostatnim spotkaniu 13. serii gier Ekstraklasy. Kolejorz miał przewagę w całym spotkaniu, jednak musiał się nieco namęczyć, aby wygrać z Górnikiem na jego stadionie. Lech wyprzedził w tabeli Cracovię i awansował na 7. miejsce w klasyfikacji ligowej. Górnik Zabrze balansuje na krawędzi i ma raptem punkt przewagi nad strefą spadkową.

Dziennik Zachodni

Mistrz Polski wygrał w Zabrzu
W ostatnim meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Lechem Poznań 1:2. Dla zabrzan była to trzecia ligowa porażka z rzędu, choć zagrali dużo lepiej niż w ostatnich potyczkach ze Śląskiem i Zagłębiem

Przegląd Sportowy

Ishak strzela
Jeżeli tacy zaczynają od takiego grania – parafrazując jeden z cytatów w „Psach” – to jak skończą? Ci z Zabrza i Poznania skończyli dobrym meczem, choć początek był taki, że można było spodziewać się i jakichś dziesięciu goli. Aż tak dobrze to nie było. Lech wygrywa 2:1 z Górnikiem po dwóch bramkach Mikaela Ishaka. Zabrzanie przegrali trzeci mecz z rzędu.

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapłaczemy za Urbanem…
Już płaczę!

dobrze grali