Media o meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań: „Fajerwerki tylko na trybunach”, „Bezbramkowy jubileusz”

Monia  -  10 marca 2024 08:04
1
1306

W spotkaniu 24. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował z Lechem Poznań. „Trójkolorowym” co prawda nie udało się wygrać przy Roosevelta po raz siódmy z rzędu, ale nadal są niepokonani u siebie właśnie od 7 spotkań. Kibice na trybunach uczcili jubileusz 25-lecia powstania Torcidy. W obozie Lecha natomiast ogromne rozczarowanie, „Kolejorz” od prawie 500 minut pozostaje bez zdobytego gola. Zapraszamy do lektury mediów.

Sport.pl
Fajerwerki tylko na trybunach. Wielkie rozczarowanie w Zabrzu. Nie potrafili uczcić jubileuszu
Bardzo kiepskie spotkanie obejrzeli kibice w Zabrzu, gdzie Górnik Zabrze zremisował bezbramkowo z Lechem Poznań. Gospodarze nie potrafili uczcić 300. meczu Jana Urbana w roli trenera oraz 25. urodzin trybuny swoich najzagorzalszych kibiców – „Torcidy”. Lech Mariusza Rumaka po dobrym początku rundy jest już 450 minut bez strzelenia gola we wszystkich rozgrywkach. Przerwać tę serię mógł w 90. minucie Filip Szymczak, ale trafił tylko w słupek.

Bezbramkowy jubileusz
Starcie Górnika z Lechem stanowiło piękny jubileusz dla trenera Jana Urbana – był to już jego 300. mecz w roli szkoleniowca w Ekstraklasie. Naprzeciwko siebie stanęły silne defensywy – zarówno jedni, jak i drudzy zanotowali w tym sezonie po 7 czystych kont. Groźnych sytuacji nie brakowało. Łącznie w meczu zawodnicy obu ekip oddali 21 strzałów, z których żaden nie znalazł jednak drogi do siatki. To pierwszy mecz w 24. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasie, w którym zespół nie zdołał zdobyć bramki i od razu były to 2 ekipy.

Lech nie wykorzystał szansy! To nie tak miało być
Górnik Zabrze zremisował z Lechem Poznań 0:0, ale mecz obfitował w podbramkowe sytuacje. Kibice mogli obejrzeć akcje w obie strony i do końca nie wiadomo było, która z drużyn wygra. Remis nie cieszy żadnej ze stron.

Zachowawcza gra w Zabrzu. Lechowi musi wystarczyć punkt
Frekwencja w Zabrzu dopisała, a Górnik wywalczył cenny remis w starciu z Lechem Poznań prowadzonym przez Mariusza Rumaka. Tłumnie zgromadzeni kibice na trybunach nie doczekali się goli. Mecz przy Roosevelta zakończył się wynikiem 0:0.

TVP Sport
Koszmarna seria Lecha Poznań trwa! Prawie 500 minut bez strzelonego gola
Najciekawsza sytuacja pierwszej połowy miała miejsce w 17. min. Wówczas… kibice Górnika odpalili fajerwerki. O tym jak na nędznym poziomie stało to piłkarskie widowisko, świadczy statystyka goli oczekiwanych – 0,10 Górnika i 0,04 Lecha. W drugiej połowie poziom meczu delikatnie się podniósł. W 51. min strzał Velde efektowną paradą zatrzymał Bielica. Osiem minut później bliski gola był Podolski, ale trafił obok bramki. Od 60. min gospodarze zaczęli grać odważniej i raz po raz atakowali bramkę Lecha. W 67. min próbował Janża, ale piłkę w ostatnim momencie wybił Douglas. Kolejorz był całkowicie bezbarwny i był tłem dla gospodarzy. Lechici przeszli całkowicie obok meczu, grali słabo, ale w nagrodę za solidną grę w obronie zdobyli punkt.

Piłka nożna
Remis w meczu Górnika z Lechem
Bez goli w Zabrzu. Lech Poznań po raz kolejny rozczarował swoją bezradnością i pojedynek z Górnikiem Zabrze zakończył się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie meczu przy Roosevelta niewiele się działo, choć nieco więcej okazji do strzelenia gola miał Górnik. Już kilka minut po rozpoczęciu spotkania miał Ennali, natomiast kilka minut później gracze z Zabrza nie wykorzystali błędu Mrozka przy wybijaniu. Po przerwie obraz gry wyglądał podobnie. To Górnik kreował akcje ofensywne, ale gospodarze nie potrafili ich skutecznie wykorzystać. Lech Poznań podobnie jak w meczu z Rakowem był po prostu bezzębny. Nie miał kompletnie żadnego atutu w ataku, natomiast defensywa była bardzo dziurawa i przeciwnicy mieli mnóstwo możliwości na oddanie strzału.