Media o meczu Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok: „Punkt ocalony”, „Na kłopoty Janża”

Kris  -  27 sierpnia 2022 09:28
1
1233

Górnik Zabrze w meczu z Jagiellonią nie wyglądał tak dobrze, jak tydzień wcześniej przeciwko Legii. W końcówce I części rywale objęli prowadzenie, które utrzymywało się aż do 90 minuty. Wówczas to, kapitan Górnika Erik Janża zdobył kapitalnego gola, jak się okazało na wagę punktu.

Janża ratuje remis!

Kapitalny gol kapitana Janży w ostatniej minucie daje punkt „górnikom” w starciu z „Jagą”. Najciekawiej było w kilku doliczonych minutach I części. Najpierw obrońcy „Jagi” z Alomeroviciem na czele wybili piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Jensena. Poszła kontra białostocczan, piłkę otrzymał niezawodny Jimaz i mimo asysty Dadoka z ostrego kąta strzelił. Wydawało się, że Broll złapie futbolówkę, ta jednak przeleciała między jego nogami i wturlała się za linię bramową… Komiczna strata gola przez „górników”, niejako na własne życzenie. W końcu w ostatniej minucie po dalekim wyrzucie z autu Olkowskiego kapitalnym trafieniem popisał się Janża i zrobiło się 1:1! Zaraz potem w poprzeczkę uderzał młodziutki, bo 16-letni Kolanko. Potem Kolanko zagrał do Pacheco, a ten trafił tak, że Alomerović z najwyższym trudem sparował futbolówkę na rożnego.

Bomba Janży uratowała Górnika Zabrze!
W meczu otwierającym 7. kolejkę PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze rzutem na taśmę zremisował 1:1 z Jagiellonią Białystok. Bramkę dla Jagi zdobył Jesus Imaz, a w końcówce meczu kapitalnym uderzeniem wyrównał Erik Janża.

Pilkanozna.pl
Na kłopoty Janża
W trzeciej minucie doliczonego czasu gry goście tego meczu wyszli na prowadzenie. Bida uruchomił Imaza fantastycznym, prostopadłym podaniem i hiszpański piłkarz zmieścił piłkę między nogami Brolla. Dopiero w 90. minucie Erik Janża zdobył wyrównującego gola. Słoweniec bardzo mocnym uderzeniem z woleja trafił do siatki. Po zdobytym goli gra Górnika jeszcze bardziej nazbierała rumieńców i gospodarze walczyli o komplet punktów. Kilka minut później młodziutki Krzysztof Kolanko uderzał na bramkę „Pszczółek”, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.

Emocjonująca końcówka
Od pierwszego gwizdka sędziego kibice mogli oglądać dynamiczny mecz, w którym nie brakowało dogodnych okazji do zdobycia bramki. W 19. minucie piłka po strzale Olkowskiego trafiła w słupek. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Bida, ale bramkarz Górnika nie dał się pokonać. Pod koniec pierwszej połowy białostoczanie wyprowadzili kontratak, który zakończył się golem Imaza. Druga odsłona meczu to kolejne ataki z obu stron. Najwięcej emocji mieliśmy w ostatnich minutach, kiedy to znakomitym uderzeniem popisał się Janza, dając Górnikowi wyrównanie. Zabrzanie byli też blisko trafienia na 2:1, jednakże Kolanko strzelił w poprzeczkę. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Punkt ocalony
W meczu z Legią Warszawa piłkarze Górnika Zabrze stracili zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Tym razem, u siebie z Jagiellonią, uratowali remis w jednej z ostatnich akcji! Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok.