Media o meczu Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok: Cenne zwycięstwo Górnika

W.  -  22 grudnia 2019 09:21
0
2953

W ostatnim meczu PKO Ekstraklasy zaplanowanym na 2019 rok Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Jagiellonię Białystok 3:0, odnosząc cenne zwycięstwo, które pozwoliło podopiecznym Marcina Brosza na opuszczenie strefy spadkowej. Wszystkie trzy gole dla biało-niebiesko-czerwonych zdobyli w sobotni wieczór niezawodni piłkarze o hiszpańskich korzeniach. Jako pierwszy Grzegorza Sandomierskiego w czwartej minucie ligowej potyczki pokonał Igor Angulo. Do przerwy więcej goli jednak nie padło, a kolejne powody do radości miejscowym kibicom dał dopiero w 55. minucie Jesus Jimenez, posyłając futbolówkę w światło bramki Sandomierskiego. Było 2:0 i Górnik znajdował się coraz bliżej upragnionego zwycięstwa, ale na tym Trójkolorowi nie poprzestali. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 3:0 ustalił strzelec pierwszej bramki, Igor Angulo, dla którego jest to już dziewiąty gol w sezonie 2019/2020.

W Zabrzu będą wesołe święta! Hiszpańska fiesta przy Roosevelta
Górnik po wcześniej rozegranych meczach tej kolejki znalazł się na trzecim miejscu od końca, które w tym sezonie oznacza spadek z PKO Ekstraklasy. Aby mieć spokoje święto zabrzanie potrzebowali zwycięstwa.

Górnik gromi
W pierwszych dwóch kwadransach meczu zabrzan z Jagą działo się tyle, że spokojnie można by obdzielić kilka ligowych gier. Zaraz na początku do siatki trafił niezawodny w starciach z białostocczanami Igor Angulo, ósma bramka w 7 meczu i gospodarze mogli grać swoje. Goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale w bramce „górników” bez zarzutu spisywał się Martin Chudy (…)

Górnik rozgromił Jagiellonię, która zmarnowała dwa rzuty karne
W tym sezonie Igor Angulo i Jesus Jimenez strzelili aż 17 ze wszystkich 24 goli zdobytych przez zabrzańską drużynę. Dzisiaj hiszpański duet też błyszczał , a goście w przerwie zimowej powinni ćwiczyć rzuty karne.

Zabrzanie górą w ostatnim meczu roku
Mecz zaczął się dla zabrzan tak dobrze, jak tylko mógł. Była 4. minuta, gdy Jesus Jimenez przeniósł piłkę nad bramkarzem w sytuacji sam na sam, a w sporym zamieszaniu na linii bramkowej Igor Angulo umieścił ją w siatce. Niedługo później goście stanęli przed doskonałą szansą na wyrównanie. Sędzia podyktował bowiem rzut karny po faulu na Bartoszu Bidzie. Jedenastki nie wykorzystał jednak Jesus Imaz, Hiszpan nie trafił nawet w bramkę.

Górnik Zabrze uciekł ze strefy spadkowej. Jagiellonia nie wykorzystała dwóch karnych
W ostatnim meczu 2019 roku Górnik Zabrze wygrał z Jagiellonią Białystok 2:0. Wspierani przez ponad 10 tysięcy kibiców Górnicy zagrali dobrze w ofensywie, a w bramce świetnie spisał się Martin Chudy, który obronił rzut karny i zachował czyste konto. Jagiellonia nie wykorzystała dwóch jedenastek, ale przy pierwszym strzale nie trafił w bramkę Jesus Imaz. Zabrzanie wygrali 3:0 po golach Igora Angulo i Jesusa Jimeneza.

Górnik wygrał, Jaga pudłowała na potęgę
Mecz świetnie rozpoczął się dla Górnika Zabrze. Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie. Jesus Jimenez uciekł obrońcy i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Hiszpan wygrał pojedynek z Grzegorzem Sandomierskim, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Zoran Arsenić starał się wybić futbolówkę, ale zablokował go Igor Angulo i to on został strzelcem pierwszej w tym meczu bramki.