Media o meczu Górnik Zabrze – Cracovia: „W Górniku im gorzej, tym lepiej?”, „Paweł Olkowski zasmucił zespół krakowski”

Monia  -  7 listopada 2023 10:30
1
1356

W meczu 14. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Cracovią (1:0). Kibice są szczęśliwi nie tylko dlatego, że to trzecia wygrana z rzędu. Zwycięski gol padł w ostatnich minutach boiskowej potyczki. Nowy tydzień rozpoczął się zatem dla fanów „Trójkolorowych” bardzo radośnie i w poniedziałkowy wieczór poprawił wszystkim humor.

Zapraszamy serdecznie do lektury!

GÓRNIK 1:0 CRACOVIA – TRZECIE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU
W czterech ostatnich meczach Górnik Zabrze zdobył dziesięć punktów. Swój imponujący dorobek wzbogacili w meczu z Cracovią, którą pokonali 1:0.
Górnik Zabrze jest w formie. Daniel Bielica to bramkarz, który może pochwalić się najdłuższą obecnie serią bez straty gola (188 minut), a jego koledzy z ofensywy czterema meczami, w których strzelili cztery gole po 80. minucie gry. Dzięki trafieniu z końcówki meczu z Cracovią przechylili szalę na swoją korzyść, kolejny raz wygrywając na własnym stadionie różnicą jednej bramki.

Górnik Zabrze idzie za ciosem! Zdecydował jeden błąd, zatrważająca niemoc Cracovii
Piłkarze Górnika Zabrze kontynuują zwycięską passę. Podopieczni Jana Urbana w poniedziałkowy wieczór skromnie pokonali 1:0 Cracovię w starciu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 82. minucie Paweł Olkowski. Mecz w Zabrzu nie był porywającym widowiskiem, ale z przebiegu gry miejscowi zasłużyli na wygraną. Goście rozczarowali zwłaszcza w ofensywie, bo dopiero w 90. minucie zdołali oddać pierwszy celny strzał na bramkę strzeżoną przez Daniela Bielicę.

90minut
Paweł Olkowski zasmucił zespół krakowski
W ostatnim spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał 1-0 (0-0) z Cracovią. Zwycięstwo miejscowym zapewnił trafieniem w końcówce meczu Paweł Olkowski.

Strzał zmiennika zdecydował w starciu Górnika Zabrze z Cracovią
Takich poniedziałków w PKO Ekstraklasie nie da się lubić. Starcie Górnika z Cracovia było długo niemrawe. Nieco aktywniejsi byli zabrzanie i postawili na swoim. Zwycięstwo 1:0 zapewnił im zmiennik Paweł Olkowski w końcówce podstawowego czasu.
Na zakończenie kolejki w PKO Ekstraklasie doszło do pojedynku drużyn, które znajdowały się w dolnej połowie tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem Daniela Stefańskiego piłkarze Górnika Zabrze mieli o punkt więcej niż Cracovia, która zajmowała najniższe, bezpieczne miejsce w stawce. Niezależnie od problemów beniaminków, kluby chciały w poniedziałek oddalić się od dna tabeli.

Sportinteria
Zdecydowała jedna bramka… Gorąco w klubie Ekstraklasy
Górnik Zabrze i Cracovia długo męczyły siebie oraz kibiców i wydawało się, że w tym spotkaniu nie ma żadnych szans, by ktokolwiek skierował piłkę do siatki. W samej końcówce piłkarzy ofensywnych wyręczył jednak obrońca Paweł Olkowski i gospodarze wygrali 1-0. Krakowianie w całym spotkaniu oddali raptem jeden celny strzał i przy Kałuży robi się gorąco, bo „Pasy” w tabeli wylądowały tuż nad strefą spadkową.

TVP Sport
Górnik Zabrze lepszy od Cracovii na zakończenie 14. kolejki. Przesądził gol Pawła Olkowskiego
Górnik Zabrze złapał formę w ostatnim czasie. Do tego meczu przystępował po trzech zwycięstwach z rzędu. W tygodniu uporał się w Pucharze Polski z Zagłębiem Sosnowiec. Potrzebował do tego jednak dogrywki. Wówczas gola dającego awans strzelił Paweł Olkowski. Jak się okazało, został on też bohaterem starcia z Cracovią.

W Górniku im gorzej, tym lepiej? Trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem nad Cracovią

Poniedziałek dla Górnika Zabrze zaczął się fatalnie. Najpierw błysnęła informacja ze strony Torcidy (grupa najzagorzalszych fanów), której nie spodobało się powołanie Magdaleny Wróbel na stanowisko kierownika działu marketingu i mediów. A przede wszystkim fakt, że informacja o tym pojawiła się dzięki rozmowie zamieszczonej na portalu… Zagłębia Sosnowiec. Wkrótce potem światło dzienne ujrzał list trenerów Akademii do prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik z kluczowym zdaniem „Górnik Zabrze S.A., który jest i będzie największym beneficjentem dobrej pracy wykonywanej w akademii, niejednokrotnie wykazał się brakiem pomocy, ale i działaniami znacząco utrudniającymi nam funkcjonowanie oraz rozwój”. W połączeniu z niedawnymi wieściami o poślizgach w wypłatach wynagrodzeń dla piłkarzy oraz karą w wysokości 50.000 zł od Komisji Licencyjnej trudno było uciec od wrażenia, że atmosfera w klubie z Roosevelta mocno się zagęszcza.