Media o meczu Górnik Zabrze – Cracovia: Twierdza obroniona. Wielka bitwa przy Roosevelta

W.  -  7 marca 2020 07:26
0
3700

Górnik Zabrze pokonując w piątek Cracovię odniósł piąte domowe zwycięstwo, tym samym Twierdza Zabrze została obroniona. Znakomity debiut zaliczył grecki obrońca Stavros Vasilantonopoulos. Mocno poobijany tego wieczoru Vasil, dobre zawody w swoim wykonaniu okrasił golem na wagę trzech punktów.

Dziennik Zachodni

Ależ mecz na Roosevelta! Pięć goli, osiem kartek, wyrzucony asystent!
Kibice, którzy przyszli na mecz Górnika Zabrze z Cracovią zobaczyli fascynujące widowisko. Padło pięć goli, sędzia pokazał osiem żółtych kartek, wyrzucił na trybuny asystenta Michała Probierza, a gospodarze wygrali piąty mecz z rzędu na własnym stadionie!

Sport

Szalony mecz w Zabrzu
Mecz był żywy i toczony w szybkim tempie. Górnik atakował, a gola zdobyli… przyjezdni. W 5 minucie prawym skrzydłem urwał się Mateusz Wdowiak. Ograł Erika Janże i źle interweniującego Romana Prochazkę. Mocne dośrodkowanie trafiło na nogę Rafaela Lopesa, który ładnym uderzeniem z kilku metrów zaskoczył bezradnego Martina Chudego. W 25 minucie było już 1:1! Z prawej strony dobrze dogrywał Angulo, Janża strzelał, ale nie dość dokładnie. Na szczęście dla miejscowych piłka odbiła się od nogi Jimeneza, zmieniła lot i wpadła do siatki. Szczęśliwe trafienie hiszpańskiego skrzydłowego zabrzan. W drugiej połowie (…) Zza pola karnego, jak z armaty huknął Erik Jirka i jego rodak w bramce krakowskiego zespołu nie miał nic do powiedzenia. Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą. Tak jednak nie było. Jeden moment nieuwagi i do siatki po uderzeniu głową z kilkunastu metrów trafił Michał Helik. Zaraz potem zabrzanie ponownie jednak prowadzili, bo do siatki, po pięknym uderzeniu trafił Vassilantonopoulos!

Przegląd Sportowy

Szalony mecz w Zabrzu. Vasil załatwił Cracovię
Cracovia brutalnie została sprowadzona na ziemię. W dwa tygodnie przegrała cztery mecze. W 26. kolejce Pasy przegrały 2:3 z Górnikiem. Zwycięskiego gola dla zabrzan strzelił debiutant Stavros Vasilantonopoulos. Vasil, który zastąpił na prawej obronie Dariusza Pawłowskiego, na początku meczu nie upilnował Rafaela Lopesa, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Później było coraz lepiej, Grek prezentował się dobrze, odbierał piłki, grał ofensywnie, strzelił nawet decydującego gola.

Ekstraklasa.org

Rollercoaster w Zabrzu
Goście podrażnieni trzema porażkami z rzędu z impetem weszli w spotkanie otwierające kolejną serię gier. Już w 5. minucie Mateusz Wdowiak przedarł się prawym skrzydłem i podał w pole karne, gdzie na piłkę czekał Rafael Lopes i otworzył wynik. Chwilę później Erik Janża oddał strzał, futbolówka otarła się od Jesusa Jimeneza, wpadając do bramki. Po zmianie stron na prowadzenie znowu wyszedł Górnik. Atomowym strzałem popisał się Erik Jirka. Następnie do wyrównania doprowadził uderzeniem głową Michał Helik. Ostateczny cios na 20 minut przed końcem zadał debiutujący w rodzimej lidze Grek i ekipa z Zabrza mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Sport Śląski

Twierdza obroniona. Wielka bitwa przy Roosevelta
Górnik Zabrze Górnik Zabrze wygrywa piąty z rzędu mecz na swoim boisku. Po pełnym twardej walki meczu podopieczni trenera Marcina Brosza pokonali broniącą miejsca na ligowym podium Cracovię. Znakomity debiut w barwach „Trójkolorowych” zanotował Grek Stavors Vasilantonpoulos.

Gol24.pl

Niezdobyta twierdza w Zabrzu
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Cracovię (3:2) w piątkowym meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie lepiej rozpoczęły Pasy, ale gospodarze odrobili straty i po przerwie wyszli na prowadzenie. Piłkarze Michała Probierza co prawda byli w stanie wyrównać, ale decydujące słowo należalo do zabrzan. Bohaterem został nowy obrońca z Grecji – Stavros Vasilantonopoulos.

Sportowe Fakty

Debiutant dał triumf zabrzanom
Cracovia przegrała czwarty mecz z rzędu w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Tym razem Pasy uległy w Zabrzu miejscowemu Górnikowi 2:3. Gospodarzom wygraną dał debiutujący w lidze Stavors Vasilantonpoulos.