Media o meczu Górnik – Wisła Płock: Wisła zdominowała zabrzan

W.  -  30 lipca 2018 16:05
0
2069

Startu tegorocznych rozgrywek podopieczni Marcina Brosza nie zaliczą do udanych.
W pierwszej kolejce Górnik zaledwie zremisował na własnym boisku z Koroną Kielce 1:1. Wczoraj zabrzanie grając przed własną publicznością powtórzyli rezultat sprzed tygodnia, tym razem dzieląc się punktami z Wisłą Płock. Media zgodnie podkreślają, że to jedenastka prowadzona przez Dariusza Dźwigałę zdominowała w niedzielne popołudnie zespół Górnika.

Sport

Na kłopoty Igor!
Zabrzanie mogą stawiać na młodych i utalentowanych, ale na chwilę obecną daleko nie zajadą bez tego najstarszego. Igor Angulo wszedł z ławki rezerwowych i strzelił pierwszego gola w nowym sezonie, dając Górnikowi jeden punkt.

Dziennik Zachodni

Szczęśliwy remis zabrzan. Igor Angulo dał punkt
Górnik zaliczył drugi remis w tym sezonie, pierwszy z Koroną Kielce też 1:1. Górnik Zabrze i Wisła Płock w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczyły o europejskie puchary. Od początku lepsze wrażenie sprawiali goście, a Górnik mógł być zadowolony, że do przerwy było 0:0. Niektórzy kibice jeszcze nie zdążyli ponownie zasiąść na na swych miejscach, a Wisła już prowadziła 1:0. Akcję Mateusza Szwocha sfinalizował Ricardinho strzelając do pustej bramki z trzech metrów. Piłkarze gości wykonali specyficzny taniec na wprost kamery oraz… trybuny Torcidy, która niemiłosiernie ich wygwizdała. Gol dla Wisły wisiał w powietrzu, ale piłka wpadła do bramki gości. Lewą stroną przedarł się Gryszkiewicz i posłał piłkę w pole karne. Tam podbij ją sobie Angulo i przytomnie strzelił z woleja.

Przegląd Sportowy

Wisła dominowała nad Górnikiem. Jednak z Zabrza wróci tylko z jednym punktem.
Wisła Płock totalnie dominowała w Zabrzu, ale tylko zremisowała. Taktyka zabrzan była prosta, granie z kontrataku, ale nikt nie przypuszczał, że pozwolą gościom aż tak rozgrywać piłkę. W posiadaniu futbolówki było 59 procent na korzyść nafciarzy.

Ekstraklasa.org

Znowu remis w Zabrzu
Pierwsza połowa przebiegała w spokojnym tempie. Pod jedną z bramek zagotowało się dopiero w 35. minucie, gdy w sporych tarapatach znaleźli się gospodarze. Na ich szczęście Ricardinho nie wykorzystał zamieszania w polu karnym. Chwilę później Tomasz Loska z problemami interweniował po strzale z dystansu w wykonaniu Dominika Furmana. Na odpowiedź Górnika nie trzeba było czekać długo. Próbował Szymon Żurkowski, lecz jego pierwszy strzał był niecelny.

Gol24.pl

Mocna druga połowa w Zabrzu. Angulo i Ricardinho pokazali, jak się strzela
Piłkarze Górnika Zabrze chcieli zrehabilitować się za czwartkową porażkę z AS Trencin i wygrać z Wisłą Płock. Ta sztuka im się nie udała, gdyż w drugiej połowie Ricardinho zakończył dynamiczną akcję gości. Odpowiedź ze strony Górnika padła dopiero na kwadrans przed końcem. Igor Angulo uprzedził obrońców i mierzonym strzałem pokonał bramkarza.

Sportowe Fakty

Goście mogą czuć niedosyt. Gospodarze uratowali remis
Wisła Płock przeważała niemal przez całe spotkanie, ale z Zabrza wywiozła tylko punkt. Mecz pomiędzy Górnikiem i Wisłą, w 2. kolejce Lotto Ekstraklasy 2018/2019, zakończył się remisem 1:1.  Zarówno Górnik Zabrze, jak i Wisła Płock nie mogły być usatysfakcjonowane po pierwszych ligowych meczach. Zabrzanie, którzy byli rewelacją poprzednich rozgrywek, póki co nie odnaleźli nowych liderów i formy sprzed kilku tygodni. Trener Marcin Brosz powtarzał, że na to potrzeba czasu, ale Górnik z każdym meczem ma być coraz lepszy. Z kolei płocczanie latem doznali kilku osłabień, a na początku sezonu nie sprzyjał im terminarz: tydzień temu mierzyli się z innym pucharowiczem – Lechem Poznań i przegrali 1:2.