Media o meczu Górnik – Wisła Kraków: Matras przyćmił Błaszczykowskiego

W.  -  12 lutego 2019 12:46
0
3054

To się nazywa debiut! Bohaterem spotkania pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków jest bezapelacyjnie Mateusz Matras. Pozyskany w zimowym okienku transferowym
z Zagłębia Lubin, 28-letni pomocnik dwukrotnie skierował futbolówkę do bramki Białej Gwiazdy, zapewniając zabrzanom zwycięstwo i komplet trzech niezwykle cennych punktów.

Sport

Odmieniony Górnik bezlitosny dla Kuby i Wisły
Już pierwszy mecz pokazał, że wzmocniony zimą zabrzański zespół ma potencjał, by grać zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej rundzie. Bohaterem Górnika debiutujący w jego barwach Mateusz Matras!

Dziennik Zachodni

Błaszczykowski i Peszko nie pomogli Wiśle. Dwie bramki Matrasa w debiucie
Górnik dopiero drugi raz wygrał u siebie w tym sezonie, ale udany początek wiosny napawa optymizmem kibiców tej drużyny. Piłkarze dostali po meczu owację na stojąco.

Przegląd Sportowy

Błaszczykowski w cieniu… Matrasa. Górnik sprowadził Wisłę Kraków na ziemię
Mateusz Matras zimą został wypożyczony z Zagłębia Lubin. Gdy wiele osób kręciło nosem na ten transfer, trener Marcin Brosz mówił spokojnie, że ma pomysł na pochodzącego z Ornontowic piłkarza. Defensywny pomocnik zabawił się w poniedziałek w Igora Angulo. Dwukrotnie wpakował piłkę do siatki. – Nigdy mi się to jeszcze nie zdarzyło – cieszył się.

Ekstraklasa.org

Nieudany powrót
Przed poniedziałkowym meczem 21. kolejki wszystkie oczy zwrócone były na Jakuba Błaszczykowskiego, dla którego był to powrót na boiska Ekstraklasy. Tymczasem show skradł debiutujący w Górniku Zabrze Mateusz Matras. Dzięki jego dubletowi piłkarze Marcina Brosza wygrali 2:0 z Wisłą Kraków.

Gol24

Nieudany powrót Błaszczykowskiego. Dublet Matrasa, Górnik z pełną pulą
Powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły Kraków nie wypadł okazale. W Zabrzu „Biała Gwiazda” była tylko tłem dla Górnika. Piłkarze Marcina Brosza wygrali 2:0, a dubletem popisał się Mateusz Matras. Na trybunach zasiadło prawie 15 tysięcy widzów.

Sportowe Fakty

Wisła Kraków tłem dla Górnika Zabrze. Mateusz Matras przyćmił Jakuba Błaszczykowskiego
Wiślacy nie ustrzegli się wielu katastrofalnych błędów, lecz nie potrafił ich wykorzystać m.in. Angulo. Najskuteczniejszy strzelec zabrzan miał w ciągu minuty dwie okazje sam na sam i w obu spudłował. Górnik do ostatniego gwizdka kontrolował przebieg spotkania. Wisła i Błaszczykowski nie tak wyobrażali sobie mecz w Zabrzu. Biała Gwiazda była tylko tłem dla walczącego o utrzymanie Górnika.

weszlo.com

Górnik dał lekcję Wiśle, Matras przyćmił Błaszczykowskiego
Można było się spodziewać, że rewolucja kadrowa, jaka zaszła zimą w Wiśle, odbije się na postawie piłkarzy. Wyprostowanie sytuacji w gabinetach wyprostowaniem sytuacji w gabinetach, ale na boisko wyszło dziś tylko pięciu zawodników, którzy grali regularnie jesienią. Efekt? Kilka zrywów Błaszczykowskiego, dwie-trzy przyzwoite sytuacje, a poza tym dominacja Górnika.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments