Media o meczu Górnik – Wisła Kraków: Europejskie puchary dla Górnika Zabrze!

Kaszpir  -  21 maja 2018 18:28
0
3056

Górnik Zabrze po zażartym boju pokonał Wisłę Kraków. Przy korzystnym rezultacie w Białymstoku, gdzie Wisła Płock przegrała swoje spotkanie, zdołał powrócić do europejskich pucharów. Igor Angulo zdobył jedną z bramek i zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców z dorobkiem 23 goli.

Sport

Górnik wygrał z Wisłą i ma puchary!Zabrzanie po 23 latach wracają do Europy!
Świetny sezon zakończyli dziś wyczekiwanym od dawna domowym zwycięstwem z „Białą gwiazdą” po golach Szymona Matuszka i Igora Angulo. Na trybunach Areny Zabrze zasiadł komplet ponad 24 tysięcy widzów, a piłkarze wyszli na rozgrzewkę w koszulkach „Mamy najlepszych kibiców w Polsce. Dziękujemy za wasze wsparcie”

Dziennik Zachodni

Europejskie puchary dla Górnika Zabrze!
W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 2:0 (1:0). Bramki strzelili Szymon Matuszek (32-głową), Igor Angulo (87). Górnik zagra w europejskich pucharach!

Przegląd Sportowy

Wielki dzień dla Górnika Zabrze. Wygrał z Wisłą Kraków i po 23 latach zagra w pucharach! 
Dla zabrzan to był historyczny dzień. Pokonali Wisłę Kraków, awansowali na czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy i po 24 latach przerwy zagrają w europejskich pucharach.

Ekstraklasa.org

Górnik czwartym pucharowiczem.
Górnik Zabrze po dwudziestu trzech latach nieobecności wraca do europejskich pucharów. Dzięki wygranej 2:0 nad Wisłą Kraków zapewnił sobie czwartą pozycję. Jedną z bramek zdobył Igor Angulo. Dzięki trafieniu zbliżył się w klasyfikacji strzelców do swego rodaka, Carlitosa, na odległość jednej bramki, ale ostatecznie musi zadowolić się tytułem wicekróla strzelców. 

Gol24.pl

Wisienka na torcie zabrzan. Górnik wraca do europejskich pucharów!
Górnik Zabrze po bramkach Szymona Matuszka i Igora Angulo wygrał z Wisłą Kraków i awansował do europejskich pucharów! Stało się to dzięki porażce Wisły Płock z Jagiellonią. Kapitalny sezon w wykonaniu beniaminka dobiegł końca, a jego działacze już się zastanawiają jak zastąpić Rafała Kurzawę, który był najlepszym zawodnikiem w tym meczu.

Sportowe Fakty

Feta w Zabrzu, Górnik po 23 latach wrócił do europejskich pucharów!
W Zabrzu feta. W spotkaniu ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik wygrał z Wisłą Kraków 2:0. Tym samym 14-krotni mistrzowie Polski po 23 latach wrócili do europejskich pucharów.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments