Media o meczu Górnik – Warta: Zawiedli na całej linii

Kris  -  5 kwietnia 2021 15:30
0
2718
Górnik Zabrze w meczu z Wartą zawiódł na całej linii. Zarówno gra w defensywie, jak i w przednich formacjach pozostawiała wiele do życzenia. Bezlitośnie wykorzystał to beniaminek z Poznania, który skutecznie wypunktował „Trójkolorowych”.

Zieloni podbili Śląsk
Wielkim sukcesem Warty Poznań zakończył się jej wielkanocny mecz na stadionie Górnika Zabrze. Przyjezdni wygrali 2:1, dopisując tym samym do swojego konta kolejny cenny komplet punktów.

Warta Poznań wypunktowała Górnika
Kiepskie świąteczne nastroje w Zabrzu… „Górnicy” nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z beniaminkiem z Poznania przegrywając 1:2. W dzisiejszym spotkaniu piłkarze z Zabrza zagrali w okolicznościowych strojach. Stylistyką nawiązywały one do tych, w których Górnik debiutował w ekstraklasie w marcu 1956 roku. W swoim pierwszym historycznym meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej „górnicy” pokonali Ruch Chorzów 3:1. Dziś nie było tak dobrze…

Interia
Niespodzianka w Zabrzu. Warta dalej zwycięska!
Trwa świetna seria beniaminka z Poznania. Tym razem „Zieloni” okazali się lepsi od Górnika wygrywając 2-1. Bramki dla Warty zdobywali Jan Grzesik i w drugiej połowie Mateusz Kupczak. Dla zabrzan trafił Jesus Jimenez. Dzięki wygranej z Górnikiem drużyna Piotra Tworka ma na koncie 32 punkty, tyle samo co poniedziałkowi rywale.

Warta Poznań wygrała w Zabrzu z Górnikiem. Beniaminek 2 punkty od TOP4
Warta Poznań pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze. Rewelacyjny beniaminek odniósł już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. W ligowej tabeli Zieloni wyprzedzili Górnika, a do czwartej pozycji tracą zaledwie dwa „oczka”. – W Lany Poniedziałek zlejemy Górnika – zapowiadał przed spotkaniem trener Warty Piotr Tworek i jego podopieczni wzięli sobie te słowa mocno do serca. Już w 3 minucie bliski zdobycia gola był Mateusz Kuzimski, ale strzelił w boczną siatkę. Beniaminek z Poznania dominował w I połowie. Prowadzenie dla gości zdobył Jan Grzesik. Błąd Aleksandra Paluszka wykorzystał Kuzimski i podał piłkę Grzesikowi, a ten spokojnie strzelił z 12 m.

Przeglądsportowy.pl
Warta utarła nosa kolejnemu faworytowi. Górnik przegrał ważny mecz
Warta Poznań jest w tym sezonie najlepszym z beniaminków. Tym razem Zieloni sprawili duże problemy Górnikowi. Zabrzanie ulegli podopiecznym Piotra Tworka 1:2 w ważnym dla losów awansu do europejskich pucharów spotkaniu.

Sportowefakty.pl
Warta wywozi cenne i zasłużone trzy punkty
Warta od początku wygląda na zespół lepiej zorganizowany, mający więcej pomysłów na grę. Zmuszała Górnika do błędu i bezlitośnie je wykorzystała. Drużyna z Poznania zajmuje bardzo wysokie miejsce w tabeli.

Sportslaski.pl
Piłka nożna to gra błędów, ale Górnicy jednak dzisiaj przesadzili
Górnik Zabrze Ma o czym myśleć po meczu z Wartą Poznań trener zabrzan Marcin Brosz i jego cały sztab. Górnicy w meczu z beniaminkiem byli faworytem, ale goście zupełnie zasłużenie to spotkanie wygrali. Dwie bramki dla poznaniaków padły po błędach defensorów zabrzan i trafienie w drugiej połowie Jesusa Jimeneza niewiele dało.