Media o meczu Górnik – Stal: Upór się opłaca!

Kris  -  16 lutego 2021 16:07
0
2524

Górnik wygrał z Stalą Mielec 2:1. Rywali napoczął Przemysław Wiśniewski, a trzy punkty Trójkolorowym zapewnił w ostatniej akcji spotkania Piotr Krawczyk. Upór się opłaca! Zapraszamy na pomeczowy przegląd prasy!

Sport
Górnik Zabrze – Stal Mielec. Gol w doliczonym czasie
Początek spotkania należał do Stali.  To oni szybko wyszli na prowadzenie i zepchnęli gospodarzy do defensywy. Jednakże, Górnik w końcu doszedł do głosu. Najpierw, do siatki trafił po rzucie rożnym Przemysław Wiśniewski, a Piotr Krawczyk zdobył bramkę w ostatnich sekundach i dobił rywala. Zapewniło to Trójkolorowym trzy punkty i tym samym cenne zwycięstwo.

Przegląd Sportowy
Gra się do końca. Górnik się otrząsnął i wciąż może marzyć o europejskich pucharach
Stałe fragmenty gry miały znaczący wpływ na obraz spotkania. Stal wyszła na prowadzenie po rzucie wolnym i dokładnym dośrodkowaniu na głowę Koleva. Następnie, Chudy popisał się skuteczną interwencją po uderzeniu z jedenastu metrów Domańskiego. Bramką po rzucie rożnym odpowiedział Górnik, a dokładnie Przemysław Wiśniewski. Zwycięstwo Trójkolorowym w końcówce zapewnił Piotr Krawczyk.
 

Ekstraklasa.org
Górnik 2:1 Stal – Tak się gra do końca!
Wydawało się, że w Zabrzu zespoły podzielą się punktami. Jednakże, tak się nie stało. Górnik do końca wierzył w zwycięstwo i to się opłaciło. Krawczyk w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na 2:1 i utonął w objęciach kolegów świętujących trzy punkty dopisane do swojego dorobku.

Dziennik Zachodni
Górnik wyrwał mecz ze Stalą!
Gdyby na trybunach zasiadali kibice, to Zabrze nie poszłoby szybko spać. Po miażdżącej przewadze w drugiej połowie Górnik wygrał 2:1 ze Stalą Mielec. Bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył Piotr Krawczyk w ostatniej akcji meczu. Zabrzanie wyrwali w efektowny sposób to spotkanie.

Sportowefakty.pl
PKO Ekstraklasa. Gol w ostatniej akcji dał wygraną Górnikowi
Goście zdominowali pierwszą połowę. Wyszli na prowadzenie po bramce Koleva, a także mieli rzut karny, który zdołał obronić Martin Chudy. Natomiast, w drugiej części meczu Górnik zepchnął Stal do defensywy. Najpierw, do siatki trafił Przemysław Wiśniewski, a następnie, poprzez upór do ostatniej minuty, trzy punkty gospodarzom zapewnił Krawczyk. Trójkolorowi plasują się tuż za podium w tabeli Ekstraklasy.

Sportslaski.pl
Upór nagrodzony. Przełamanie Górnika!
Mecz nie układał się po myśli Trójkolorowych. Już od pierwszych minut gospodarze musieli gonić wynik. Upór i determinacja się opłaciła. Tak, jak w zeszłym tygodniu Górnik przegrał w ostatnich minutach z Podbeskidziem, tak tym razem, to zabrzanie trafiali do siatki sekundy przed końcowym gwizdkiem i ostatecznie zwyciężyli 2:1.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments