Media o meczu Górnik – Pogoń: Nerwówka przez brak skuteczności

Kris  -  28 listopada 2020 08:34
0
2190

Górnik Zabrze wygrywa z Pogonią Szczecin 2:1. Była nerwówka, lecz komplet punktów zostaje na Śląsku. Zapraszamy na pomeczowy przegląd prasy i mediów!

Sport
Górnik goni lidera, choć wygrana wisiała na włosku

Piłkarze Górnika przełamali złą passę na własnym stadionie. Po przegranych u siebie z Rakowem oraz ostatnio z Piastem, pokonali Pogoń 2:1. Trójkolorowi od 30. minuty grali w przewadze jednego zawodnika, po czerwonej kartce Matyni. Zdołali oni zdobyć komplet „oczek”, lecz nie brakowało nerwów i zwycięstwo wisiał na przysłowiowym włosku.

Przegląd Sportowy
Passa Pogoni przerwana! Górnicy wygrali z Portowcami i wskoczyli na ligowe podium

Górnik wygrał z Pogonią 2:1. Jednakże, zabrzanie mogą siebie obwiniać, że nie udało im się odebrać nadziei gościom i końcówka to była nerwówka. Dziennikarze PS zwracają uwagę, że „Skuteczność, skuteczność, skuteczność” powinno zostać hasłem przyszłego tygodnia na treningach Górników.

Ekstraklasa.org
Górnik 2:1 Pogoń – Emocje do końca!

Piątkowa potyczka 11. kolejki była pełna emocji. Oglądaliśmy bramki, czerwone kartki oraz sporo sytuacji. W ostatecznym rozrachunku górą z meczu wyszła ekipa z Górnego Śląska.

Sportowefakty.pl
Kontrowersje w Zabrzu i wygrana Górnika. Gospodarze mieli dużo szczęścia

Spotkanie było pełne emocji i sporo się działo. Nie zabrakło również kontrowersji. Górnik wygrywa ostatecznie z Pogonią 2:1, lecz niewiele brakowało, a gospodarze straciliby punkty. Do zdobycia kompletu „oczek” przyczynił się VAR.

Sportslaski.pl
Górnik utrzymuje się na ligowym podium. „Z gry nie możemy być zadowoleni”

Sympatycy zabrzańskiej ekipy mogli odetchnąć z ulgą. Trójkolorowi wygrali w lidze po raz pierwszy od miesiąca oraz przy okazji zakończyli złą serię na własnym terenie. Piłkarze byli zadowoleni z wyniku, lecz nie z ogółu. Stuprocentowe okazje trzeba wykorzystywać na, co zwracał uwagę Przemysław Wiśniewski.

Interia
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 2:1 w meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy

Gol po rzucie karnym, czerwona kartka oraz nieuznana bramka. Tak w skrócie można opisać piątkowe starcie. Emocji nie brakowało. Górnik ostatecznie wygrywa i zdobywa komplet punktów, lecz goście mieli swoje okazje i byli bliscy wyrównania.