Media o meczu Górnik – Podbeskidzie: Profesor Jimenez!

W.  -  24 sierpnia 2020 12:37
0
2377

Za nami bardzo emocjonująca, a zarazem udana inauguracja sezonu przy ul. Roosevelta 81 w Zabrzu, gdzie Górnik w ramach 1. kolejki tegorocznych rozgrywek pewnie pokonał przed własną publicznością Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2. Niewątpliwym bohaterem niedzielnej potyczki okazał się Jesus Jimenez, który futbolówkę do siatki rywali kierował aż trzykrotnie, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców PKO Ekstraklasy. Celnym trafieniem we wczorajszym meczu popisał się także Piotr Krawczyk, który piłkę do bramki strzeżonej przez słowackiego golkipera posłał tuż przed przerwą.

Zachęcamy do pomeczowego przeglądu prasy, która nie szczędziła pochwał zwłaszcza względem świetnej gry bramkostrzelnego pomocnika Trójkolorowych.

Hiszpańskie gole znów dają radość. Górnik efektownie wygrywa z Podbeskidziem
W niedzielnym meczu 1. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-2. Hat-tricka dla gospodarzy zdobył Hiszpan Jesus Jimenez, który doskonale zastąpił swojego rodaka, Igora Angulo, który latem opuścił klub z Zabrza. Górale w swoim pierwszym meczu po powrocie do Ekstraklasy przegrywali do przerwy już 0-3, ale w drugiej połowie zagrali lepiej i postraszyli gospodarzy.

Rewelacyjne otwarcie Górnika
(…) To był dobry, trochę niespodziewanie trzymający w napięciu mecz do samego końca. Górnik udanie rozpoczął zmagania w nowym sezonie, ale należy swoje oddać Podbeskidziu. „Górale”, oczywiście przede wszystkim w drugiej połowie, pokazali, że w rozpoczętych właśnie rozgrywkach będą groźni niemal dla każdego. Był to porządny i bardzo ciekawy mecz, a kibice – z całą pewnością – się nie nudzili.

Zwycięstwo Górnika i popis Jimeneza. Porażka beniaminka na inaugurację
Górnik Zabrze okazał się niegościnny dla powracającego do ekstraklasy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Podopieczni Marcina Brosza byli wyraźnie lepsi i wygrali z beniaminkiem 4:2. Bohaterem gospodarzy okazał się strzelc hat-tricka Hiszpan Jesus Jimenez.

SportŚląski.pl

Profesor Jimenez uczy „Górali” Ekstraklasy
W pierwszej połowie inauguracji w Zabrzu piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przyjęli od Górnika „szkolne” 45 minut nauki Ekstraklasy. Kiedy wydawało się, że po przerwie „Górale” pomału zaczynają podnosić, głowy skarcił ich profesor Jesus Jimenez, który w niedzielny wieczór skompletował hat-tricka.

Nie ma Angulo? Jest Jimenez! Górnik Zabrze ograł beniaminka
Na inaugurację nowego sezonu w Zabrzu o Igorze Angulo szybko zapomniano. Hat-trick w meczu z Podbeskidziem ustrzelił bowiem jego rodak, Jesus Jimenez. Nominalny skrzydłowy został wystawiony w pierwszej linii i to przyniosło spodziewany przez Marcina Brosza efekt. Jimenez strzelił dwa gole w pierwszej połowie, a zabrzanie ostatecznie wygrali z Podbeskidzie 4:2.

Sportowefakty.pl

Hat-trick Jesusa Jimeneza. Hiszpan dał zwycięstwo zabrzanom

W spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:2. Zwycięstwo zabrzanom zapewnił Jesus Jimenez, który skompletował hat-tricka. Podbeskidzie Bielsko-Biała wróciło do PKO Ekstraklasy po czterech latach przerwy, ale pierwszego meczu w elicie Górale nie mogą zaliczyć do udanych (…)

Interia.pl

Szalony mecz w Ekstraklasie! Hat-trick snajpera!
Jedenastka z Zabrza po emocjonującym meczu pokonała u siebie beniaminka Ekstraklasy Podbeskidzie 4-2. Do przerwy „Górnicy” prowadzili trzema golami. Po przerwie dwie bramki zdobyli z kolei bielszczanie. Bohaterem został Jesus Jimenez, który aż trzy razy wpisał się na listę strzelców, rozpoczynając sezon z wysokiego „C”.