Media o meczu Górnik – Piast: Stałe fragmenty gry pogrążyły zabrzan

W.  -  9 marca 2019 14:10
0
2302

Górnik Zabrze przegrał z Piastem Gliwice 0:2 w meczu inaugurującym 25. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Drużyna z Roosevelta wykreowała sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, po raz kolejny jednak okazała się zespołem mniej skutecznym od swych rywali.

Piast ogrywa Górnika!
Zabrzanie mogli objąć prowadzenie już w 4 minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam, z obchodzącym dzisiaj swoje 27 urodziny Frantiszkiem Plachem znalazł się Jesus Jimenez. Hiszpański skrzydłowy trafił jednak w słupek.

Piast rządzi w regionie
Śląskie derby zapowiadały się twardo i bezkompromisowo. Górnika Zabrze i Piasta Gliwice dzieli przecież zbyt wiele, nie tylko miejsca w tabeli, by można były mówić chociażby tylko o kurtuazyjnej przyjaźni. I zgodnie z oczekiwaniami już pierwsze minuty przyniosły zapowiedź piłkarskiej wojenki. Po nieco ponad dwóch minutach Szymon Żurkowski z Jesusem Jimenezem przeprowadzili efektowną kombinację, dzięki której Hiszpan znalazł się sam na sam z Ftantiskiem Plachem i podciął piłkę w taki sposób, że ta trafiła w słupek.

Chudy zawalił Górnikowi derby. Pewna wygrana Piasta po golach obrońców
Słowacki bramkarz i Michał Koj fatalnie będą wspominać starcie z Piastem. Golkiper zaliczył dużą wpadkę, a obrońca otrzymał czerwoną kartkę. Goście nie zachwycili, ale wygrali czwarty mecz z rzędu.

Komplet na jubileusz
Czwarte zwycięstwo z rzędu Piasta. W swoim 300. meczu w LOTTO Ekstraklasie ekipa z Gliwic pokonała zespół z Zabrza 2:0 w derbach Górnego Śląska. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Mikkel Kirkeskov oraz Aleksandar Sedlar z rzutu karnego.

Gol24

Derby Górnego Śląska dla Piasta! Stałe fragmenty pogrążyły Górnika
Górnik Zabrze przegrał u siebie derbowy mecz z Piastem Gliwice (0:2). Do momentu utraty bramki gospodarze byli stroną dominującą. Perfekcyjnie wykonany rzut wolny przez Mikkela Kirkeskova odwrócił jednak losy pojedynku. W końcówce kropkę nad „i” postawił z jedenastki Aleksandar Sedlar.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Górniku Zabrze. Mądrość i wyrachowanie dały triumf Piastowi Gliwice
Faworyt nie zawiódł. Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 2:0. Zabójczą bronią gości były stałe fragmenty gry. Błędy dużo kosztowały zawodników zabrzańskiego klubu.

weszlo.com

Partactwo skarcone, solidność nagrodzona. Piast górą w derbach!
Wygrała solidność i świetna skuteczność, bo Piast poza bramkami właściwie nie stwarzał innych okazji. Ale miał też dobrego bramkarza, bardzo solidną obronę i defensywny środek pola, co przykryło gorszą dyspozycję Valencii czy Parzyszka. Przegrało natomiast partactwo i prowizorka. Czyli stało się tak, jak powinno powinno się stać.