Media o meczu Górnik – Piast: Fornalik ma patent

W.  -  29 sierpnia 2021 11:01
4
2128

Górnik Zabrze po raz trzeci z rzędu przegrał z Piastem Gliwice. Waldemar Fornalik zdecydowanie ma patent na „Trójkolorowych”. Na przełamanie w meczach z rywalem zza miedzy przyjdzie nam poczekać do wiosny, tymczasem zapraszamy na pomeczową prasówkę.

Ekstraklasa.org

Derby dla Piastunek
Gola na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Sokołowski. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 0:0. Świetne interwencje zapisał Grzegorz Sandomierski, dwukrotnie efektownie wybronił strzał Thiago Alvesa. Swoje okazje miał również Górnik. W najgroźniejszej piłka po strzale Piotra Krawczyka obiła tylko poprzeczkę. Po zmianie stron jedyny cios zadali podopieczni Waldemara Fornalika. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Patryk Sokołowski i głową po dośrodkowaniu byłego zawodnika Górnika – Damiana Kądziora, umieścił futbolówkę w siatce.

Gol24.pl

Fornalik ma patent
Waldemar Fornalik ma patent na Górnika Zabrze. W sobotę zaliczył siódmy z rzędu (w ósmym prowadził, ale spotkanie zostało przerwane i zweryfikowane jako walkower) mecz bez porażki z tym rywalem, pokonując ze swoim Piastem Gliwice ekipę Jana na jej terenie 1:0.

Sport

Derby dla Piasta
Jeden jedyny gol zadecydował o rozstrzygnięciu górnośląskich derbów. Piast pokonał w Zabrzu Górnika.

Sportowefakty.pl

Stały fragment gry zadecydował o zwycięstwie w derbach Śląska
Za nami derby Górnego Śląska. W Zabrzu lepszy Piast Gliwice, który pokonał Górnika 1:0. Decydująca dla losów spotkania była 67. minuta. Dzięki trzem punktom drużyna Waldemara Fornalika awansowała w tabeli PKO Ekstraklasy na 3. miejsce.

Sportslaski.pl

Piast górą w derbach i wskakuje na ligowe pudło
Jedna bramka zdobyta po rzucie rożnym wystarczyła, aby w meczu derbowym Piast wywiózł z Zabrza komplet punktów. W ostatnich latach gliwiczanie zdominowali rywala zza miedzy.

Przegląd Sportowy

Świetny mecz Piasta w Zabrzu. Górnik pewnie pokonany
Piast Gliwice był lepszy, pokazał znacznie wyższą kulturę gry i pewnie ograł na wyjeździe Górnika Zabrze 1:0. Zwycięską bramkę dla przyjezdnych z Gliwic zdobył kapitalnym strzałem głową w 67 minucie meczu Patryk Sokołowski. W kadrze Górnika na ten mecz nie znalazł się Lukas Podolski, który przebywa na kwarantannie.