Media o meczu Górnik – Legia: Klasyk, w którym było wszystko

W.  -  22 listopada 2021 17:03
0
2045

Mecze pomiędzy Górnikiem a Legią zawsze elektryzowały kibiców, niezależnie od aktualnie zajmowanych miejsc. W trwającym sezonie oba zespoły formą nie zachwycały, ale widowisko jakie oglądaliśmy w niedzielny wieczór było przednie. I najważniejsze, że zakończone zwycięstwem „Trójkolorowych”.

Wygrana w doliczonym czasie
W barwach Górnika zadebiutował Dariusz Stalmach – najmłodszy zawodnik zgłoszony do tegorocznych rozgrywek. Po pierwszych 45 minutach podopieczni Jana Urbana prowadzili 2:0. Najpierw piłkę do siatki skierował Janża, kilka chwil później debiutanckim trafieniem na boiskach PKO BP Ekstraklasy popisał się Podolski. Na drugą połowię obie ekipy wyszły całkowicie odmienione. To Legia przejęła inicjatywę i w krótkim czasie odrobiła dwubramkową stratę. Kiedy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, w doliczonym czasie Krzysztof Kubica zapewnił komplet punktów gospodarzom.

Kapitalny spektakl w Zabrzu
Na ten mecz czekali w Zabrzu wszyscy kibice. Górnik Zabrze wygrał z Legią Warszawa po kapitalnej końcówce, w której ostatecznie znokautował mistrzów Polski!
(…) W 90 min Jimenez dośrodkował do Kubicy i ten głową posłał piłkę do siatki. Między legionistami doszło do awantury, ale w tym czasie sędzia nie uznał gola, bo VAR pokazał spalonego na początku akcji. Kubica nie zamierzał jednak tego rozpamiętywać i w 6 doliczonej minucie powtórzył swój strzał, tym razem przy asyście Janży! Takiej eksplozji radości Arena Zabrze nie widziała już dawno!

Pilkanozna.pl
Klasyk, w którym było wszystko
Klasyk nie zawiódł. Górnik Zabrze schodził do szatni z prowadzeniem dwoma bramkami, tak Legia po przerwie odżyła i zdołała wyrównać. W ostatniej minucie Krzysztof Kubica trafił do siatki i dał zwycięstwo swojej drużynie w arcyważnym momencie. Kryzys w Legii trwa. To siódma porażka z rzędu aktualnego mistrza Polski

Sportowefakty.pl
Co za thriller! Górnik nie dał Legii wyjść z kryzysu
Legia odwróciła mecz w drugiej połowie o 180 stopni, ale decydujący głos należał do Górnika. Dzięki bramce w doliczonym czasie gry zabrzanie wygrali to szalone spotkanie 3:2. Przełamał się za to Lukas Podolski.

Kubica bohaterem Górnika, pierwszy gol Podolskiego
Niesamowity mecz w Zabrzu! Górnik najpierw prowadził 2:0, potem Legia Warszawa zdołała doprowadzić do remisu 2:2, ale to gospodarze wyszarpali zwycięstwo! W 96. minucie gola na wagę zwycięstwa dla Górników zdobył Krzysztof Kubica. Dramat Legii trwa, mistrzowie Polski przegrali siódmy mecz ligowy z rzędu.

Wielkie emocje w Zabrzu. Górnik wygrał z Legią!
Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, które oglądał komplet publiczności, Górnik pokonał Legię 3:2. Zwycięskiego gola zdobył już w doliczonym czasie rezerwowy Krzysztof Kubica.