Media o meczu Górnik – Lechia: Żurkowski zniesiony na noszach

W.  -  19 sierpnia 2018 16:21
0
2927

W ramach 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 0:2. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Pierwsza przegrana Górnika
Nie pomógł doping 14 tysięcy kibiców. Górnik na swoim stadionie przegrał z Lechią 0:2. Wszystko rozstrzygnęło się w I połowie.

Zabrzanie znaleźli pogromcę
Górnik Zabrze został pokonany pierwszy raz w tym sezonie. Na meczu przy Roosevelta pojawił się selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Szymon Żurkowski nie dokończył spotkania, został odwieziony do szpitala.

Górnik bezradny w starciu z Lechią
Zabójcza skuteczność Lechii w Zabrzu pozwoliła jej już do przerwy wygrywać dwiema bramkami. Górnik do meczu z Lechią w lidze w tym sezonie nie przegrał, ale to, że z gdańszczanami szło mu tak ciężko, nie było niespodzianką. W ostatnich latach rywal z Pomorza wyjątkowo nie leży Górnikowi. Zabrzanie nie wygrali żadnego z ostatnich dwunastu spotkań z Lechią. Ostatnią wygraną zanotowali przed sześcioma laty.

Szybkie ciosy w pierwszej połowie
Zmierzyły się ze sobą dwie niepokonane zespoły w bieżących rozgrywkach. Pierwsza bramka padła w 23. minucie, kiedy Karol Fila uderzał z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od Pawła Bochniewicza. Wynik podwyższył Flavio Paixao, pakując futbolówkę do siatki po tym jak odbiła się od słupka. Po wyjściu z szatni znowu goście ruszyli do ataku, zamykając zespół Górnika na własnej połowie. Tomasz Loska był nękany groźnymi strzałami zawodników z Gdańska, ale nie skapitulował.

Wynik ustalony jeszcze przed przerwą
Od początku częściej przy piłce byli goście, a zabrzanie szukali szans w szybkich akcjach po przejęciu piłki.Górnik najlepszą okazję miał po strzale Igora Angulo, ale świetnie w bramce zachował się Dusan Kuciak.W drugiej połowie Lechia oddała inicjatywę gospodarzom i kontrolowała wydarzenia na boisku. Biało-zieloni mieli praktycznie tylko niecelny strzał z rzutu wolnego Filipa Mladenovicia. Z kolei Kuciak musiał wykazać się po strzałach Angulo i Szymona Żurkowskiego. W końcówce Żurkowski został zniesiony na noszach i pięć doliczonych minut Górnik grał w dziesiątkę.

Lechia pewnie ograła Górnika
Drużyna znad morza jest niepokonana w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. W sobotę pokonała w Zabrzu Górnika 2:0 i przez praktycznie całe spotkanie kontrolowała przebieg rywalizacji na gorącym terenie.