Media o meczu Górnik – Lechia: Koncert na Roosevelta! Lider co się zowie

kesera  -  14 września 2020 17:16
0
2901


Górnik w meczu przed własną publicznością rozbił gdańską Lechię 3:0. W ten sposób dorobek zabrzan wynosi 9. punktów, a to pozwala zajmować „Trójkolorowym” pierwszą lokatę w tabeli. Po spotkaniu z gdańszczanami, w mediach zwraca się uwagę przede wszystkim na znakomitą grę Górnika, wspieranego przez 10 000 fanów.

Dziennik Zachodni

Koncert na Roosevelta!
Kapitalną formę prezentują piłkarze Górnika Zabrze. Ich kolejną ofiarą padła Lechia Gdańsk, a zwycięstwo zespołu Marcina Brosza nie podlegało dyskusji. Kibice Górnika pobili swój rekord Ekstraklasy w czasach pandemii i wypełnili wszystkie możliwe miejsca, przekraczając barierę 10.000 osób. Sto procent wypełnienia stadionu (10.270).  W nagrodę piłkarze przed meczem wykopali w trybuny jedenaście piłek z autografami zespołu. Z fanami z Roosevelta pożegnał się też Bochniewicz, który w niedzielę pojawił się w Zabrzu.

Sport

Lider co się zowie
Trwa świetna passa jedenastki z Zabrza. Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Górnik Zabrze w obecności 10 tysięcy widzów, rozbił Lechię Gdańsk i coraz mocniej usadowił się na czele tabeli ekstraklasy. 

Przegląd Sportowy

Górnicy nie zdejmują nogi z gazu. Ekipa Brosza rozbiła Lechię i z kompletem punktów prowadzi w lidze.
Górnik z nowym ustawienie w obronie miesza w czołówce. Ich pressing siał popłoch wśród piłkarzy gości. Lechia grała dobrze fragmentami. Jednakże, aby punktować i wygrywać spotkania potrzeba czegoś więcej.

SportŚląski.pl

„Ole, ole, ole”. Tak się bawi lider z Zabrza!
Ole! Ole! Ole! – skandowali przy kolejnych podaniach po których piłka krążyła między piłkarzami Górnika kibice przy Roosevelta. Nie było w tym cienia przesady – zabrzanie w dobrym stylu rozprawili się dziś z Lechią Gdańsk i pozostają liderem polskiej Ekstraklasy!

Ekstraklasa.org

Bezbłędni zabrzanie
Po pierwszych minutach, kiedy gra była wyrównana, a nawet Lechia przeważała nadszedł błąd w obronie gości, który skutkował rzutem karnym. Jedenastka zapoczątkowała bramki, a Górnik konsekwentnie udowadniał, że zasługuje na trzy punkty w niedzielnym spotkaniu. Drugi cios zadał Bartosz Nowak po fenomenalnym rajdzie, a kropkę nad i postawił Daniel Ściślak fantastycznie uderzając z dystansu.

Sportowefakty.pl

Górnik Zabrze zdemolował Lechię Gdańsk
Zabrzanie w tym sezonie demolują wszystkich rywali w PKO BP Ekstraklasie. W niedzielę bez szans była Lechia Gdańsk. Trójkolorowi potwierdzają swoją wysoką formę i, jeśli ją utrzymają, to będą w stanie walczyć o najwyższe cele.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments