Media o meczu Górnik – Korona Kielce: Młodzieżówka Górnika Zabrze z pierwszym punktem w ekstraklasie

Kaszpir  -  23 lipca 2018 10:59
0
5079

20,27 – tyle wynosiła średnia wieku pierwszej jedenastki Górnika w meczu z Koroną. Zabrzańska młodzież zagrała bez kompleksów i przy odrobinie szczęścia – oraz świetnej postawy Tomka Loski – wywalczyła pierwszy punkt w rozpoczynającym się sezonie Lotto Ekstraklasy. W tytułach prasowych dominuje – co dziwić nie może – słowo „młodzież”. Media podkreślają dobrą postawę zespołu, jak również świetną formę bramkarza zabrzan.

Górnicza młodzież nie dała się Koronie
Tak młodej jedenastki Górnika w Zabrzu jeszcze nie widziano. Mimo tego zawodnicy trenera Marcina Brosza prowadzili w meczu z Koroną, ale niestety nie byli w stanie dowieźć korzystnego wyniku do końca.

Zabrzańska złota młodzież
Górnik wystawił młokosów, którzy dobrze wypadli na tle Korony. Do młodzieży świat należy – śpiewają często fani śląskiej drużyny. Przy Roosevelta to nie jest tylko dobrze brzmiący slogan. W poprzednim sezonie średnia wieku zabrzańskiej jedenastki wynosiła 23 lata. Trener Marcin Brosz wystawił wczoraj od pierwszych minut praktycznie samą młodzież. Najstarszym graczem w jedenastce śląskiej drużyny był… 24-letni Michał Koj. Młodzi Górnicy pokazali się dobrze, fenomenalnie spisywał się w bramce 22-letni Tomasz Loska. .

Młodzi na remis
„Do młodzieży świat należy” to hasło, które kojarzyło się kibicom LOTTO Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze już w poprzednim sezonie. Na inaugurację kolejnych rozgrywek trener Marcin Brosz jeszcze bardziej zaufał młodym zawodnikom. Na mecz z Koroną Kielce desygnował do gry 11 Polaków, których średnia wieku nieznacznie przekraczała 20 lat.

Sportslaski.pl

Młodzieżówka Górnika Zabrze z pierwszym punktem w ekstraklasie
Trener Marcin Brosz na mecz z Koroną Kielce wysłał drużynę, której średnia wieku wynosiła nieco ponad 20 lat. Młody zespół dobrze wyglądał do 60. minuty. W końcówce gospodarze mieli sporo problemów, ale spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Młodzież Górnika na remis z Koroną. Kolejny gol Smugi
Górnik Zabrze na inaugurację sezonu Ekstraklasy zremisował u siebie z Koroną Kielce 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył, tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, aktywny Daniel Smuga. Dla młodego napastnika Górnika był to drugi z rzędu mecz z golem. Punkt Koronie zapewnił z kolei Ivan Jukić. Korona mogła pokusić się nawet o zwycięstwo, ale dobrze w bramce zabrzan spisywał się Tomasz Loska.

Zabrzanie mogą mówić o szczęściu. Loska uratował zespół przed porażką
W meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Koroną Kielce 1:1. Punkt zabrzanie zawdzięczać mogą świetnej postawie Tomasza Loski, który kilka razy uratował swój zespół przed stratą kolejnych bramek