Media o meczu Górnik – Cracovia: Lodowaty prysznic na koniec roku

0
2685

Górnik został zmasakrowany przez Cracovię i w innym tonie piłkarskie media nie mogły opisać poniedziałkowego spotkania przy Roosevelta.

TĘGIE LANIE W ZABRZU. GÓRNIK PRZEGRAŁ Z CRACOVIĄ 0:4
Po najsłabszych chyba tej jesieni 90 minutach, „górnicy” niespodziewanie ulegli „Pasom” i fantastyczny rok zamknęli przykrą przegraną – pierwszą w tej rundzie na własnym boisku.

Weszlo.com

W środę 1:4, w poniedziałek 4:0. Witamy w ekstraklasie
Górnik Zabrze jest niewątpliwie rewelacją tej rundy, ale też niewątpliwie wielu obserwatorów ekstraklasy zadawało sobie pytanie, kiedy ekipa Brosza spuchnie. Później ta zagadka ewoluowała, zamiast „kiedy”, w zdaniu pojawiało się „czy”, przecież zabrzanie pasować nie chcieli, regularnie kosili krajową konkurencję. Jednak w grudniu jakby coś się zacięło – jeszcze Wisła została pokonana, ale Lechia zmusiła Górnika do podziału punktów, a Arka wzięła dla siebie cały łup. Dwie porażki z rzędu? To się jeszcze Górnikowi nie zdarzyło i porażka z Cracovią byłaby znakiem, że paliwa zaczęło brakować, tym bardziej że przecież zabrzanie u siebie jeszcze nie przegrali. I cóż, kontrolka na desce rozdzielczej ekipy Brosza chyba się świeci, gdyż Cracovia zabiera do domu komplet oczek.

Górnik Zabrze – Cracovia 0:4. Lodowaty prysznic na koniec roku
Górnik Zabrze – Cracovia 0:4! Górnik Zabrze równie niespodziewanie co wysoko przegrał na własnym boisku z Cracovią aż 0:4. Przed rozpoczęciem meczu Górnika z Cracovią wszystko było klarowne. Gospodarze grali o to, by zimę spędzić na pozycji liderów tabeli, natomiast goście zamierzali wydostać się spod kreski spadkowej, a także – być może – przedłużyć przetrwanie na ich ławce trenerskiej Michała Probierza.

Twierdza Zabrze runęła z hukiem. Górnik rozgromiony w ostatnim meczu roku!
Wielki rok Górnika Zabrze zakończył się wielką klęską. Cracovia zrehabilitowała się za derby.

Lotto Ekstraklasa. Pogrom w Zabrzu! Cracovia zdeklasowała Górnika
Lotto Ekstraklasa. W ostatnim ligowym meczu w 2017 roku sensacyjne zwycięstwo odniosła Cracovia! „Pasy” w Zabrzu zaaplikowały Górnikowi dwie bramki w pierwszej połowie i dwie po przerwie. Zabrzanie przezimują na najniższym stopniu podium, a drużyna Michała Probierza przesunęła się na 12. pozycję.

Interia.pl

Górnik Zabrze – Cracovia 0-4 w 21. kolejce Ekstraklasy
Tego nikt się nie spodziewał. Walczący o pozycję lidera Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał u siebie z Cracovią aż 0-4. Zabrzanie kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Dani Suarez.

Górnik – Cracovia: Huśtawka Pasów
Ostatnia kolejka 2017 roku zabrała dwóm drużynom status niepokonanego zespołu u siebie w tym sezonie. Do Legii Warszawa po bolesnej nauczce 0:4 z Cracovią dołączył Górnik Zabrze.

Onet.pl

LOTTO Ekstraklasa: klęska Górnika Zabrze, Legia Warszawa pozostała na pierwszym miejscu w tabeli
Górnik Zabrze przegrał przed własną publicznością z Cracovią 0:4 (0:2) w meczu LOTTO Ekstraklasy. To pierwsza porażka ekipy Marcina Brosza przed własną publicznością w tym sezonie i jednocześnie najwyższa od 19 października 2014 roku, kiedy Górnik uległ 0:5 Wiśle Kraków.

Górnik – Cracovia: sensacja w Zabrzu. Cracovia rozbiła wicelidera
Sensacja w Zabrzu! Cracovia rozgromiła miejscowego Górnika 4:0 i opuściła strefę spadkową Lotto Ekstraklasy. Dla zabrzan to pierwsza w tym sezonie porażka u siebie. Z kolei Cracovia udanie zrehabilitowała się za klęskę w derbach.