Media o meczu Cracovia – Górnik: Zgubione punkty

W.  -  12 września 2021 10:09
0
1707

Górnik Zabrze zremisował w Krakowie z Pasami 2:2, notując pierwszy remis w sezonie 2021/22. Pierwsza połowa sobotniego starcia układała się po myśli Trójkolorowych, którzy już w drugiej minucie meczu objęli prowadzenie, po bramce zdobytej przez Jesusa Jimeneza, podwyższając rezultat na 2:0 w 34. minucie, kiedy drugiego gola dla biało-niebiesko-czerwonych zdobył Piotr Krawczyk. Wówczas wszystko wskazywało, że w drugiej części meczu, dobrze grający zabrzanie dołożą kolejne celne trafienia i upokorzą gospodarzy. Nic bardziej mylnego, w końcowych minutach podopieczni Michała Probierza dwukrotnie umieścili futbolówkę w bramce strzeżonej przez Sandomierskiego i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. Zachęcamy do tradycyjnego, pomeczowego przeglądu prasy, która rozpisuje się o dublecie Rodina, który wyrwał Górnikowi dwa, cenne punkty.

Zagrali do końca!
W drugim meczu 7. kolejki sezonu 2021/22 Górnik Zabrze zremisował w delegacji z Cracovią 2:2, mimo że po 45 minutach prowadził 2:0. Do wyrównania dzięki dwóm trafieniom doprowadził Matej Rodin. Kibice zgromadzeni na stadionie Cracovii nie zdążyli się dobrze rozsiąść, a Górnik objął prowadzenie. Już w 63. sekundzie Jesus Jimenez oddał strzał przy słupku, a zasłonięty Lukas Hrosso nie zdążył zareagować. W 34. minucie Piotr Krawczyk otrzymał podanie, wpadł w pole karne z futbolówką, minął defensora Pasów i trafił do siatki (…)

Cracovia uratowała punkt z Górnikiem Zabrze. Dublet Mateja Rodina
Warto było zostać na stadionie do samego końca. Górnik Zabrze prowadził już przy Kałuży 2:0, ale ostatecznie zremisował 2:2, bo Cracovii udał się zryw w drugiej połowie. Bohaterem Matej Rodin – autor obu bramek.

Górnik zawalił końcówkę
Fatalna końcówka sprawiła, że Górnik wypuścił wygraną w Krakowie. Mecz z „Pasami” zakończył się remisem 2:2, a bohaterem był Matej Rodin, który w końcówce dwa razy strzałami głową zaskoczył Grzegorza Sandomierskiego.

Sportowefakty.pl

Cracovia urwała punkty Górnikowi. Rodin uratował swoją drużynę
Cracovia w samej końcówce zdobyła dwie bramki i podzieliła się punktami z Górnikiem Zabrze (2:2). Na tytuł piłkarza meczu zasłużył Matej Rodin, środkowy obrońca „Pasów” skompletował dublet.

Sportslaski.pl

Bezsilni po przerwie. Górnik remisuje i nerwowo spogląda w dół
Górnik nie miał prawa stracić punktów w spotkaniu z Cracovią. A jednak, pomimo kontroli meczu i dwubramkowego prowadzenia do przerwy, piłkarze Jana Urbana nie dali rady utrzymać przewagi i do Zabrza wracają z jednym punktem.

Rodin bohaterem Cracovii! Po jego dwóch golach Pasy uratowały remis z Górnikiem
Cracovia zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2 (0:2) w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy, choć do 82. minuty przegrywała różnicą dwóch bramek. W końcówce dwukrotnie do siatki trafiał jednak Matej Rodin i ostatecznie Pasy wyrwały punkt. Przerwały tym samym swoją passę dwóch kolejnych wygranych meczów.