Media o meczu Cracovia – Górnik: Pasy utrzymane po zwycięstwie z Górnikiem

Kris  -  4 maja 2021 13:47
0
1632
Cracovia pokonała Górnik Zabrze 1:0. Do siatki na samym początku spotkania trafił Hanca. W mediach i prasie uwaga jest skupiona przede wszystkim na utrzymaniu się Pasów w Ekstraklasie. Zapraszamy na pomeczowe informacje z mediów.

Ekstraklasa.org
Skuteczny początek
Pasy na własnym stadionie pokonały zabrzańskiego Górnika. Już w 3. minucie po kontrataku do siatki trafił Hanca. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsi byli gospodarze, natomiast druga była znacznie wyrównana, nawet z naciskiem na gości. Mimo to, rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie. Skuteczny początek pozwolił na zdobycie trzech punktów.

Sport
„Pasy” utrzymane, a Górnik wraca do domu bez punktów
Cracovia dzięki zwycięstwu z Trójkolorowymi gwarantuje sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Początek spotkania oraz pierwsza połowa należała do Pasów. Już w 3. minucie Hanca otworzył wynik meczu. Drugie czterdzieści pięć minut to lepsza gra gości. W świetnej sytuacji był Jimenez. Ponadto, z głowy próbował Boakye oraz Wiśniewski. Jednakże, Cracovia zachowała czyste konto i rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie. Dla zabrzan jest to trzecia porażka z rzędu.

Sportowefakty.pl
PKO Ekstraklasa. Szybki gol w Krakowie. Cracovia poznała swoją przyszłość
Pasy pewnie weszły w spotkanie. W 3. minucie Hanca pokonał Chudego i tym samym zagwarantował Cracovii trzy punkty oraz utrzymanie w Ekstraklasie. Mimo że Górnik lepiej wyglądał w drugiej połowie, a swoje szanse miał Jimenez czy Boakye, to Pasy nie oddały  prowadzenia i dociągnęli je do końca.

Gol24.pl
Cracovia zostaje w Ekstraklasie. Wygrana z Górnikiem Zabrze okupiona kontuzjami

Pasy pokonały Górnika 1:0. Na samym początku spotkania do siatki trafił Hanca, co zagwarantowało gospodarzom komplet oczek. W pierwszej połowie Trójkolorowi prezentowali się bardzo źle. Jeden celny strzał, a także spore problemy z skonstruowaniem konkretnej akcji. Po zmianie stron gra się zmieniła. Doskonałą okazję do wyrównania miał Jimenez, lecz będąc sam na sam fatalnie przestrzelił.

Przegląd Sportowy
Pasy utrzymane
Zespół Cracovii może już spać spokojnie. Dzięki zdobytym trzem punktom z Górnikiem Pasy utrzymują się w Ekstraklasie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Hanca. Rumun sfinalizował akcję Siplak – Alvarez – van Amersfoort.