Media o meczu Arka – Górnik: Piękne gole ozdobą meczu w Gdyni

W.  -  15 lipca 2020 09:58
0
2390

Trwa nowa, pomyślna passa Górnika Zabrze, który w miniony piątek przed własną publicznością pokonał zespół Rakowa Częstochowa 4:1. Niesieni ostatnim rezultatem zabrzanie we wczorajszym meczu 36. kolejki PKO Ekstraklasy znów triumfowali, pokonując w Gdyni miejscową Arkę 1:2 (0:1).

W osiągnięciu upragnionego celu i sięgnięciu po komplet trzech punktów nie przeszkodził zabrzanom nawet brak Igora Angulo, z którego roli tym razem doskonale wywiązał się Michał Koj, dając Górnikowi prowadzenie w 13. minucie spotkania po przepięknej bramce, oraz Alasana Manneh, którego równie efektowne trafienie zapewniło drużynie komplet trzech punktów i pierwsze od niemal 38. lat zwycięstwo w Gdyni.

(Przypominamy, że ostatni raz czternastokrotni mistrzowie Polski wygrali przy ul. Olimpijskiej w Gdyni 9 maja 1982 roku, pokonując Arkę 0:1 po golu Andrzeja Pałasza, zdobytym w 23. minucie spotkania).

Przegląd Sportowy

Porażka Arki w ostatnim meczu w Gdyni. Trzy punkty jadą do Zabrza
Górnik zwyciężył w Gdyni po efektownych bramkach Michała Koja i Alasany Manneha. Zarówno trafienie Polaka, jak i Gambijczyka były ozdobą spotkania. Dzięki wygranej zabrzanie są już o krok od wygrania grupy mistrzowskiej.

Sport

Piękne bramki „górników”
(…) Bramka na 1:0 mocno podcięła skrzydła miejscowym, którzy stracili rezon i oddali inicjatywę. Dodatkowo grający wysokim pressingiem „górnicy” uniemożliwiali gdynianom możliwość przeprowadzania płynnych ataków. W tej sytuacji miejscowi do przerwy oddali tylko jeden celny strzał w kierunku bramki rywala…

Piłka Nożna

Arkowcy przegrywają przed własną publiką
Gdynia pożegnała (być może na jakiś czas) Ekstraklasę. Arkowcy nie zafundowali radości swoim kibicom i przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2 (…) Górnik zdobył nic nie znaczący komplet punktów w przedostatniej kolejce tego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Co ciekawe, była to pierwsza wygrana Górnika Zabrze w Gdyni od blisko 38 lat! Trenerzy otrzymali cenny materiał szkoleniowy, który będzie przydatny w budowaniu kadry na przyszły sezon.

Ekstraklasa.org

Piękne gole ozdobą meczu
Piękne bramki zobaczyli kibice, którzy w środowy wieczór przyglądali się starciu Arki Gdynia z Górnikiem Zabrze. O jedno trafienie lepsi byli goście, dzięki czemu zabrali na Śląsk komplet punktów.

Sportowefakty.pl

Gole z dystansu pogrążyły gospodarzy. Smutne pożegnanie z ligą w Gdyni
Arka mocno się starała, jednak przegrała z Górnikiem Zabrze 1:2. W zespole gości doskonałe strzały zza pola karnego oddali Michał Koj i Alasana Manneh, którzy pogrążyli tym żegnającą się z PKO Ekstraklasą drużynę z Trójmiasta.

Gol24.pl

Górnik potrafi też bez Angulo. Wyjazdowe zwycięstwo z Arką
Arka Gdynia przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze (1:2) we wtorkowym spotkaniu 36. kolejki PKO Ekstraklasy. Trener gości Marcin Brosz dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom, ale nie przeszkodziło to jego zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Piękne gole z dystansu strzelili Michał Koj oraz Alasana Manneh. Jedyne trafienie dla miejscowych zanotował doświadczony Marcus da Silva.

SportSląski.pl

Dali radę bez Angulo. Górnik zwycięski dzięki uderzeniom z dystansu
Mimo że Górnik Zabrze przystąpił do meczu z Arką Gdynia bez kilku swoich podstawowych zawodników, zdołał odnieść trzecie wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Podopieczni Marcina Brosza pokonali zdegradowanego już rywala 2:1, a na listę strzelców za sprawą efektownych goli wpisali się Michał Koj i Alasana Manneh.