Media o 101 WDŚ. „W derbach rządzili piłkarze z Afryki”, „Górnik Zabrze niczym chirurg”

Milo  -  5 maja 2014 10:37
0
1194

steinbors_ruch_1314_7034

Prasa po 101. Wielkich Derbach Śląska podkreśla długo wyczekiwane zwycięstwo Górnika w tak prestiżowym spotkaniu. Dzięki reformie ligi i podziale punktowym Górnik traci tylko jedno „oczko” do podium, a jest to pierwsze zwycięstwo zabrzan w tym roku.

Onet.pl
„Górnik Zabrze przełamał się w Wielkich Derbach Śląska”
Zabrzański Górnik odniósł pierwsze zwycięstwo w 2014 roku. Wygrana 2:0 (2:0) smakowała o tyle lepiej, że przełamanie miało miejsce podczas 101. Wielkich Derbów Śląska. Sukces ekipie KSG zapewnili dwaj gracze z Czarnego Lądu: Prejuce Nakoulma i Dzikamai Gwaze.

Ekstraklasa.net
„Górnik lepszy od Ruchu w 101. WDŚ. Długo wyczekiwane przełamanie Nakoulmy”
Górnik Zabrze pokonał Ruch Chorzów 2:0 w niezwykle prestiżowych 101. Wielkich Derbach Śląska. Gole dla zabrzan zdobyli Prejuce Nakoulma, który trafił pierwszy raz tej wiosny oraz Dzikamai Gwaze. Pavels Steinbors obronił z kolei rzut karny wykonany przez Filipa Starzyńskiego.

Fakt.pl
„Derby dla Górnika”
Górnik przypomniał sobie jak się wygrywa mecze. Zespół z Zabrza pokonał w 101 Wielkich Derbach Śląska Ruch 2:0. Cenne trzy punkty zapewnili piłkarze z Afryki: Prejuce Nakoulma (27 l.) i Dzikamai Gwaze (25 l.).

Wp.pl
„Tak smakuje wygrana – Ruch na kolanach”
Piłkarze Górnika poznali wreszcie w tym roku smak zwycięstwa i to chyba po najważniejszym dla nich meczu rundy. Zabrzanie pokonali 2:0 Ruch Chorzów w 101. Wielkich Derbach Śląska.

Interia.pl
„Dwa szybkie gole i obroniony karny w derbach Śląska”
Wielkie Derby Śląska dla Górnika! Zabrzanie wygrali na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 2-0. Pavels Steinbors w 76. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Filipa Starzyńskiego.

„W derbach rządzili piłkarze z Afryki”
Ekipa Roberta Warzychy zaczęła mecz z ogromnym impetem. Brylowała zwłaszcza dwójka czarnoskórych zawodników Górnika: Prejuce Nakoulma – Dzikamai Gwaze.  Najpierw do siatki trafił Prezes. Reprezentant Burkina Faso rozegrał popisową akcję z Pawłem Olkowskim na prawej stronie i po długiej przerwie zdobył swojego dziesiątego gola w tym sezonie. Na to trafienie Nakoulma czekał od początku grudnia, od ostatniej wygranej zabrzan w lidze z Widzewem. Zaraz potem błysnął Gwaze. Ofensywnie grający pomocnik z Zimbabwe spokojnie przyjął sobie piłkę na 25 metrze i tak celnie uderzył piłkę pod poprzeczkę, że Michał Buchalik musiał ją wyciągać z bramki.

Slask.sport.pl
„Górnik Zabrze niczym chirurg. Dwa precyzyjne cięcia w Wielkich Derbach Śląska”
Górnik Zabrze po mistrzowsku wypunktował nieskuteczny Ruch Chorzów w 101. Wielkich Derbach Śląska. Zabrzanie wygrali w lidze po pięciu miesiącach przerwy. Było to również pierwsze ligowe zwycięstwo trenera-menedżera Roberta Warzychy.