Mecz Górnika z Zawiszą będzie świętem w… Strzelinie

Spark  -  30 września 2013 10:56
0
1044

strzelin
Błażej Augustyn na pewno serdecznie wyściska się dziś z Michałem Masłowskim, a potem zacznie się na Roosevelta bój o trzy punkty.

29 września, czyli wczoraj 12-tysięczny Strzelin obchodził dni miasta, nazywane „Świętem patrona Michała Archanioła”. Można jednak przypuszczać, że ciąg dalszy świętowania, przynajmniej dla miejscowych fanów futbolu, będzie miał miejsce dziś, kiedy o 18.00 na boisko wyjdą piłkarze Górnika Zabrze i Zawiszy Bydgoszcz. To powinien być mecz, który zgromadzi przed telewizorami największą liczbę mieszkańców tej niewielkiej miejscowości…

Powód? Pierwszy raz na boiskach ekstraklasy dojdzie do pojedynku wychowanków miejscowej Strzelinianki Strzelin. Kiedy kończył się XX wiek w drużynie trampkarzy spotkali się na treningu Błażej Augustyn i Michał Masłowski. – Błażej to mój przyjaciel ze Strzelina. Graliśmy razem w trampkarzach. Zawsze był od wszystkich wyższy. Grał w ataku, ja na lewej pomocy. Dużo ryzykował, ale jak dostawał szansę, to zawsze ją wykorzystywał. Nigdy bym się nie spodziewał, że przyjdzie nam grać przeciwko sobie. W naszym miasteczku już mówią, że w poniedziałek czeka ich strzeliński pojedynek w ekstraklasie… – mówi „Sportowi” przed dzisiejszym meczem pomocnik Zawiszy.

Klub Strzelinianka Strzelin – powstał w 1945 roku, obecnie występuje w klasie okręgowej: grupa Wrocław. Po 9. kolejkach zajmuje 5. miejsce.

Strzelin – miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie strzelińskim. Historycznie leży na Dolnym Śląsku. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. wrocławskiego. Strzelin leży nad Oławą na granicy Wzgórz Strzelińskich należących do Przedgórza Sudeckiego oraz Niziny Śląskiej, 37 km na południe od Wrocławia.

źródło: Sport/Roosevelta81.pl/wikipedia.org
foto: strzelin.naszestrony.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments