Mateusz Zachara: „Muszę jak najszybciej odwdzięczyć się trenerowi za zaufanie”

Luq  -  30 lipca 2013 07:23
0
975

zachara_podbeskidzie_1314

– Trzeba jak najszybciej odwdzięczyć się trenerowi za zaufanie i zacząć zdobywać bramki – mówi w rozmowie z Roosevelta81.pl Mateusz Zachara, grający w ataku Górnika. Był bliski wpisania się na listę strzelców w meczu z Podbeskidziem, ale zabrakło mu centymetrów, kiedy po jego ładnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Roosevelta81.pl 81: Znowu dużo Pan biegał i pracował, jednak gola wciąż na swoim koncie nie ma.

Mateusz Zachara:Sam czekam na tę bramkę, kiedy ona padnie, bo wtedy na pewno będzie mi się grało wiele łatwiej. Zostaje więc ciężka praca i cierpliwość. Mocno wierzę, że w kolejnym wreszcie strzelę gola.

Trener od początku stawia na Pana i daje kredyt zaufania.

Tak i dlatego trzeba się jak najszybciej odwdzięczyć i zacząć te gole strzelać, bo z tego rozliczany jest napastnik.

Jak wyglądają na treningach Pana konkurenci do gry w ataku, np. młodzi Skrzypczak i Cupriak?

Nie było ich w osiemnastce na mecz z Podbeskidziem nie znaczy, że mogę czuć się pewny gry w kolejnym spotkaniu. Widzę na zajęciach jak chłopcy się starają i wygląda to naprawdę dobrze, więc trzeba ciężko pracować i nie oglądać się na innych. Moja pozycja nie jest pewna, bo w wyjściowej jedenastce może dojść do rotacji i może Prejuce zagrać z przodu lub jakiś inny zawodnik.

Kolejny mecz to starcie z Piastem Gliwice. Czujecie respekt przed rywalem, tym bardziej, że w poprzednim sezonie zakwalifikowali się do pucharów?

Wiemy jak grają, wiemy jak groźnym są przeciwnikiem, ale podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego, czyli w stu procentach skoncentrowani przede wszystkim na swojej grze i z wielką wiarą w zdobycie trzech punktów.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga / Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments