Mateusz Zachara i Błażej Augustyn mogą odejść z Górnika

Milo  -  10 sierpnia 2014 23:12
0
1100

zachara_gornik_podbeskidzie_1314

Mateusz Zachara w czterech meczach strzelił trzy gole. Takiego początku sezonu w ekstraklasie jeszcze nie miał. Wszystko wskazuje jednak na to, że zbyt wielu goli dla Górnika już nie zdobędzie. W tym tygodniu można się spodziewać konkretnej oferty dla Zachary. Mówi się o klubach z Holandii i Belgii, które interesują się piłkarzem klubu z Roosevelta.

Czy chcę odejść? Jak będzie ciekawa propozycja, to na pewno chciałby spróbować – mówi sam Zachara, a działacze Górnika wydają się pogodzeni z pożegnaniem piłkarza. I zadowoleni, że Zachara tak dobrze zaczął sezon, bowiem każdy kolejny gol podbija tylko cenę. Zachara ma co prawda wpisaną w umowie kwotę odstępnego na poziomie pół miliona euro, ale taką kwotę trudno będzie za niego dostać. Górnik oczywiście mógłby być nieprzejednany, ale biorąc pod uwagę zaległości finansowe wobec samego piłkarza i trudną sytuację finansową, na pewno będzie w rozmowach elastyczny i zadowoli się mniejszą kwotą. Z drugiej strony, trzy gole w czterech meczach to bardzo dobra karta przetargowa dla klubu i Zachary przy negocjacjach indywidualnego kontraktu. Jeżeli wszystkie strony dojdą do porozumienia, to Zachara zagra jeszcze w dwóch meczach Górnika, z Koroną w Kielcach i Łęczną na Roosevelta. Tym ostatnim pożegnałby się z zabrzańskimi kibicami.

Czy tylko on? Drugie gorące nazwisko w Górniku do oczywiście Błażej Augustyn, który zaliczył kolejny bardzo dobry mecz i spora jest jego zasługa w tym, że zabrzanie w tym sezonie stracili dopiero dwa gole. Ofert nie brakuje, także zagranicznych, więc utrzymanie piłkarze może być ponad obecne możliwości Górnika, a pieniądze za sprzedaż tej dwójki pozwoliłyby uregulować choćby część zaległości wobec innych piłkarzy, którzy w piątek zagrali najlepszy mecz w tym sezonie.

Źródło: Sport
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments