Mateusz Kuchta nie wróci do Górnika

Milo  -  16 grudnia 2015 13:27
0
586

Mateusz_Kuchta_prezentacja

19-letni Mateusz Kuchta nie wróci zimą do Górnika Zabrze. W barwach „GieKSy” będzie występował do zakończenia sezonu.

Kuchta został przed sezonem wypożyczony do GKS-u Katowice. W umowie pomiędzy Górnikiem, a GKS-em był zapis, który umożliwiałby wcześniejszy powrót zawodnika do Zabrza. Górnik Zabrze ostatecznie nie zdecydował się skorzystać z opcji powrotu bramkarza do Zabrza i zawodnik rundę wiosenną spędzi w Katowicach. W Zabrzu nie mają już problemu z obsadzeniem bramki, bo dobrą formę pokazują Janukiewicz oraz Kasprzik. Dla młodego zawodnika najważniejsze są regularne występy, które otrzymuje w Katowicach. Przypomnijmy, że obecny nr 1 Janukiewicz jest tylko wypożyczony z Pogoni Szczecin do końca sezonu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Kasprzika, któremu po sezonie też wygasa kontakt. Kuchta jest objawieniem I ligi notując przy tym serię 6. spotkań bez straty bramki.

Mimo wszystko, dziwić może fakt, że mimo problemów finansowych klub zdecydował się zakontraktować latem Sebastian Przyrowskiego, a młodego golkiper wypożyczył do GKS-u Katowice. Co innego na przykład AC Milan, w którego barwach broni obecnie 16-letni Gianluigi Donnarumma. Skoro w takim klubie, jak ten z Mediolanu nie boją się podjąć ryzyka, by postawić na tak młodego golkipera, to dlaczego w tym kierunku nie poszedł nasz klub. Dlaczego nie zaryzykowano jak w przypadku Łukasza Skorupskiego? Nawet jeśli Kuchta nie był jeszcze gotowy, to przez występy nabrałby bezcennego doświadczenia. Taka decyzja powinna być podjęta tym bardziej, że w klubie nikt nie narzeka na nadmiar gotówki.

Kuchta w Katowicach radzi sobie bardzo dobrze i trzeba wierzyć, że w przyszłym sezonie będzie walczył o pozycję nr 1 w Górniku.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments