Mateusz Kuchta: Musimy twardo stąpać po ziemi

Luq  -  30 czerwca 2016 10:03
0
849

Mateusz_Kuchta_prezentacja

Zamiast składać deklaracje lepiej dobrze przygotować się do sezonu i potwierdzić to w lidze – mówi Mateusz Kuchta, bramkarz Górnika.

Roosevelta81.pl: Pierwsze dni zgrupowania w Rybniku-Kamieniu już za Wami

Mateusz Kuchta (bramkarz Górnika): – Zgrupowanie trwa, i sporo trenujemy, aby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Treningi są ciężkie, ale właśnie po to jest ten okres letni, aby taką pracę wykonywać.

Zagrałeś całą pierwszą połowę w meczu z Niecieczą, ale zbyt dużo pracy nie miałeś

– Zgadza się. W całej pierwszej połowie wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej od Termaliki.  W drugiej połowie przez pierwsze 20 minut też dominowaliśmy, ale później Termalika coraz częściej dochodziła do głosu. Ostatecznie piłkarzom z Niecieczy udało się wyrównać wynik spotkania, ale nie on jest najważniejszy. Najważniejsze, abyśmy spełniali założenia taktyczne nakreślone przez trenera.

Przed startem ligi Górnik jest faworytem w walce o powrót do Ekstraklasy

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że głównym celem jest awans. Zamiast składać deklaracje lepiej dobrze przygotować się do sezonu i potwierdzić to w lidze. Musimy twardo stąpać po ziemi, a nie wybiegać daleko w przyszłość. Trzeba skupiać się tylko i wyłącznie na najbliższym meczu.

Wymarzony scenariusz awans Górnika wspólnie z GKS-em Katowice?

– W Zabrzu i Katowicach są ogromne tradycje i takie kluby, jak Górnik i GKS muszą wytrzymywać presję. Z zewnątrz ta presja była, jest i będzie. Oba kluby mają swoją renomę nie tylko na Śląsku, i wspierają je znakomici kibice. W Zabrzu i Katowicach wszyscy myślą o Ekstraklasie i trzeba zrobić wszystko, by spełnić oczekiwania.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments