Mateusz Kuchta: Chciałbym podjąć rękawice w Górniku

Torcidos  -  3 czerwca 2014 15:36
0
1082

 

Mateusz_Kuchta_Okocimski_Termalica_1314

Wypożyczenie Mateusza Kuchty do Okocimskiego Brzesko właśnie dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że młody bramkarz zostanie w Zabrzu i będzie walczył o podstawową jedenastkę w ekipie „Trójkolorowych” – Prawdopodobnie rozpocznę przygotowania do nowego sezonu z Górnikiem – mówi w rozmowie z Roosevelta81.pl Mateusz Kuchta.

Roosevelta81.pl: Już wiesz, co się z Tobą stanie po zakończeniu obecnego sezonu?

Mateusz Kuchta (bramkarz Górnika): – Nie ma na razie żadnych planów na przyszłość.  Za Tydzień gramy ostatni mecz w Świnoujściu, i dopiero po tym meczu zaczniemy się zastanawiać na tym, co dalej. Prawdopodobnie rozpocznę przygotowania do nowego sezonu z Górnikiem, a o tym, co dalej zależy w głównej mierze tylko ode mnie.

Wypożyczenie do Okocimskiego było dobrym ruchem?

– Z perspektywy całej drużyny to nie była udana runda, jak i cały sezon. 23 punkty zdobyte w tylu spotkaniach nie jest dobrym wynikiem. Ja się cieszę, że udało mi się zagrać w tylu spotkaniach, ominęły mnie tylko trzy mecze z powodów osobistych. Mimo różnych wyników zespołu, udało mi się zebrać bardzo cenne doświadczenie, które mam nadzieję będzie już procentować w najbliższym czasie.

Jak wyglądała sytuacja z trenerem Przytułą? On chyba bardziej był zainteresowany telewizją niż trenowaniem Okocimskiego.

– Trener Przytuła opuścił nasze dwa spotkania, jednak był na każdym treningu, i oddawał się całym sercem oraz poświęceniem na przygotowaniach. Wiążą go umowy z Canal+, więc zarówno zawodnicy jak i klub wiedział, na co się pisze. Lecz trzeba oddać, że zarówno trener Przytuła jak i trener Orłowski wykonują świetną robotę w Brzesku. Mimo słabych wyników nasza gra wyglądała z meczu na mecz coraz lepiej. Teraz Okocimski zagra w II lidze, i życzę im wszystkiego, co najlepsze.

Czujesz się gotowy, aby stanąć do walki o miejsce w bramce Górnika?

– Jeśli będzie mi to dane, jak najbardziej. Chciałbym podjąć rękawice i będę się starać, aby dostać możliwość rywalizacji o miejsce w składzie Górnika. Jednak na ten moment nie wiem, co się ze mną stanie po obecnym sezonie, jeszcze nikt się ze mną w sprawie przyszłości nie kontaktował. Myślę, że po ostatnim meczu I ligi wszystko powinno być już jasne.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Grzegorz Golec/termalica.brukbet.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments