Mariusz Rumak: W Zawiszy potrzeba zmian przed meczem z Górnikiem

kesera  -  28 kwietnia 2015 17:50
0
971

rumak_zawisza
Po dwóch z rzędu porażkach trener piłkarzy Zawiszy Mariusz Rumak zapowiada zmiany w składzie. Wszystko po to, by odświeżyć zespół i pomóc mu złapać ponownie właściwy rytm. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Ekstraklasy bydgoszczanie zagrają w Zabrzu z Górnikiem.

– Ostatnie dwa mecze to stracone sześć punktów i pięć bramek. Nie wolno więc grać tym samym składem, tym bardziej, że jest nas dużo. Za grę zespołu zarówno w defensywie, jak i ofensywie odpowiadają wszyscy, zatem potrzeba zmian, by chociażby odświeżyć zespół i pomóc mu ponownie złapać właściwy rytm. Wiele spotkań jeszcze przed nami. Za chwilę będziemy grali co trzy dni i tam potrzeba będzie rotacji. Jest kilku piłkarzy, którzy ostatnio nie grali, a dają pozytywne sygnały, by ich wystawić. Nie wiem jeszcze, ile tych zmian będzie, ale na pewno są one potrzebne – powiedział przed środowym meczem w Zabrzu trener Zawiszy.

Górnik zajmuje obecnie ósmą pozycję w ligowej tabeli i by być pewnym gry w grupie mistrzowskiej bez oglądania się na wyniki innych potyczek, musi w środę zwyciężyć. Szkoleniowiec bydgoskich piłkarzy spodziewa się zatem trudnego spotkania.

– Górnik musi wygrać, by być w pierwszej ósemce, więc na pewno będzie nas atakować – analizował szkoleniowiec Zawiszy.

Piłkarze bydgoskiego zespołu w Zabrzu zamierzają walczyć o pełną pulę, gdyż jak podkreślają w ostatecznym rozrachunku każdy dodatkowy punkt po podziale na grupy może być istotny w walce o utrzymanie. Może mieć także znaczenie jeszcze przed samym podziałem.

– Przy dobrym wyniku i układzie innych spotkań jesteśmy jeszcze w stanie kogoś przeskoczyć w tabeli, dzięki czemu jest szansa zagrać z bezpośrednimi przeciwnikami walczącymi o utrzymanie na własnym boisku. Mamy więc teraz w głowach tylko mecz z Górnikiem, bo chcemy wygrać i zmazać plamę po dwóch ostatnich porażkach. Jest w nas duża sportowa złość, bo jesteśmy ambitnymi ludźmi. Założyliśmy sobie w styczniu cel, jakim jest utrzymanie Zawiszy w Ekstraklasie, i będziemy go realizować krok po kroku – powiedział piłkarz Jakub Wójcicki.

Spotkanie w Zabrzu, podobnie jak wszystkie pozostałe w ostatniej kolejce, rozpocznie się w środę o godz. 20.30

Źródło: interia.pl
Foto: wkszawisza.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments