Mariusz Przybylski coraz bliższy powrotu do gry

Milo  -  19 sierpnia 2014 15:05
0
1024

przybylski2_podbeskidzie_1314

W końcu lipca Mariusz Przybylski, zmagający się od zimy z kontuzją stawu skokowego wznowił treningi przy Roosevelta. – Wszystko przebiega zgodnie z planem. Mario powoli wchodzi na coraz większe obciążenia. Jeśli w tym tygodniu nie pojawią się żadne komplikacje, zawodnik będzie przygotowywany do występu w drużynie rezerw – informuje Bartłomiej Spałek, fizjoterapeuta Górnika Zabrze.

Pierwszy mecz w rezerwach zanotował już Mariusz Magiera, ale na kolejny 29-letni obrońca będzie musiał jeszcze poczekać. – „Magic” naciągnął delikatnie mięsień przywodziciela w lewej nodze. Obecnie trenuje indywidualnie. W poniedziałek delikatnie truchtał, z czasem będziemy więc zwiększać obciążenia.

W poniedziałek w klubie pojawił się Bartosz Iwan, który zmaga się ze złamanie piątej kości śródstopia prawej nogi. – W miniony piątek „Ajwen” zdjął już but ortopedyczny i rozpoczął rehabilitację, która potrwa od 4 do 6 tygodni.

Na sobotnim meczu rezerw ze Swornicą skręcenia kostki doznał Rafał Kurzawa. We wtorek zawodnik przejdzie szczegółowe badania, które wykażą, jak długa będzie przerwa 21-letniego pomocnika.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments