Mariusz Magiera wróci do gry już w meczu z Podbeskidziem?

Spark  -  18 września 2014 20:33
0
867

magiera2
Mariusz Magiera w sobotę może zagrać w ekstraklasie po raz pierwszy od blisko półtora roku. Ostatni raz wystąpił w najwyższej lidze również przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała – czytamy w „Sporcie”.

Nie można wykluczyć, że w najbliższym spotkaniu dostanie swoją szansę Mariusz Magiera, bardzo dawno nie oglądany na boiskach ekstraklasy. Od lata 2012 roku zagrał w lidze tylko sześć meczów, które przedzieliły leczenie poważnej kontuzji. Ostatni raz na boisko w lidze wybiegł w kwietniu 2013 roku przeciwko… Podbeskidziu. – Powoli wprowadzaliśmy Mariusza do treningu i gry, bo wiedzieliśmy, że taki moment może nadejść. Do meczu jest jeszcze kilka dni, ale ten wariant też bierzemy pod uwagę – mówi „Sportowi” Józef Dankowski, który dodaje. – Gra w trójce? To prawda, że w lidze Magic grał w ustawieniu z czterema defensorami, jako typowy lewy obrońca, ale przy jego doświadczeniu akurat z tym nie powinno być problemu. Tak samo grają przecież nasze rezerwy…

Magiera pierwszy mecz zagrał w nich 9 sierpnia, a więc nieco ponad miesiąc temu. W trzech kolejnych przebywał na boisku 45 minut, a w ostatnim już 67. – Chciał grać dłużej, ale takie były przedmeczowe ustalenia. Po tak poważnej kontuzji lepiej się ich trzymać. Jest zdrowy i – moim zdaniem – gotowy, by zagrać w ekstraklasie. Jeszcze nie cały mecz, ale 45 minut, może godzinę… W takim wymiarze powinien sobie poradzić – mówi „Sportowi” Dariusz Koseła, trener rezerw Górnika.

Źródło: Sport
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments