Marcis Oss piłkarzem Górnika już w tym tygodniu?

Milo  -  14 grudnia 2015 14:48
0
1290

Marcis_Oss_2

Marcis Oss ma być pierwszym zimowym wzmocnieniem Górnika Zabrze. Zawodnik przekonał do siebie Leszka Ojrzyńskiego w listopadowym sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Właśnie dogadywane są ostatnie sprawy pomiędzy Górnikiem, a jego obecnym klubem.

24-letni obrońca ma trafić do Zabrza na zasadzie definitywnego transferu. Początkowo sporo mówiło się o wypożyczeniu zawodnika z łotewskiego klubu, ale ostatecznie strony doszły do porozumienia w kwestii transferu definitywnego. Oss ma jeszcze ważny przez rok kontrakt ze swoim obecnym pracodawcą. Nieoficjalnie mówi się, że obrońca dołączy do kadry Górnika jeszcze przed meczem z Zagłębiem Lubin.

Oss wyceniany jest przez serwis Transfermark.de na kwotę 300 tys. euro. Marcis Oss całą swoją piłkarska karierę spędził w FK Jelgava. W najwyższej lidze na swoim koncie ma 117 występów i 13 goli na koncie. Warto dodać, że to kolejny piłkarz, który może pochwalić się występami w Lidze Europy. W tych rozgrywkach zagrał łącznie 6 spotkań i strzelił jednego gola.

Łotysz ma dobre warunki fizyczne, bo mierzy aż 192 cm wzrostu. Marcis wykorzystuje swój wzrost w pojedynkach powietrznych. Mało, który rywal jest w stanie wygrać z nim walkę o górną piłkę. 24-letni defensor dobrze „czyta” grę, nie boi się ostrych starć z rywalami.

Charakterystyczne dla niego jest wykonywanie autów. Potężny wyrzut zza linii bocznej boiska, piłka trafia na 5. metr, a tam koledzy z zespołu starają się umieścić piłkę w bramce. Pod dużym znakiem zapytania stoi jego szybkość, ale ten element zweryfikuje dopiero liga. Do poprawy są z pewnością rzuty wolne, które też stara się wykonywać. Podchodzi do piłki, odpala „petardę”, a najczęściej piłka ląduje na trybunach. W Zabrzu są zawodnicy, którzy zdecydowanie lepiej wykonują stałe fragmenty gry, dlatego Oss prawdopodobnie skupi się tylko na obronie i szukaniu okazji do strzelenia gola po stałym fragmencie gry.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Facebook.com

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments