Marcin Kuś bliski podpisania kontraktu z Górnikiem

Luq  -  13 marca 2013 20:47
0
1358

kus

W środowym treningu Górnika uczestniczył Marcin Kuś, 31-letni prawy obrońca, ostatnio występujący w tureckim İstanbul Büyükşehir Belediyespor.

Marcin Kuś zaczynał karierę w Polonii Warszawa, z którą zdobył Puchar Polski. Dobre występy sprawiły, że przymierzany był m.in. do Hannoveru 96 i Legii Warszawa. Na drodze stanęło jednak zerwanie więzadła krzyżowego. W styczniu 2005 podpisał dwuletnią umowę z Lechem Poznań. Występował w nim przez rok, zagrał w 20 ligowych spotkaniach. Rok później został wypożyczony na pół roku do angielskiego Queens Park Rangers, w którym rozegrał jednak tylko 3 mecze. Od lata 2006 do lutego 2007 bronił barw rosyjskiego Torpedo Moskwa. Tam był już podstawym zawodnikiem. Po powrocie do Polski związał się z Koroną Kielce. Latem 2008 wrócił jednak zagranicę, związując się kontraktem z tureckim zespołem İstanbul Büyükşehir Belediyespor. Niedawno rozwiązał jednak kontrakt z winy klubu, jest więc „wolnym” zawodnikiem.

Prawy obrońca zagrał również w 7 spotkaniach reprezentacji Polski. Zadebiutował w towarzyskim spotkaniu z Belgią 21 sierpnia 2002 roku. Po raz ostatni z orzełkiem na piersi zagrał natomiast w grudniu 2007 roku, przeciwko Bośnii i Hercegowinie.

źródło:gornikzabrze.pl
foto:weszlo.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments