Marcin Brosz: Przewidujemy zmiany w składzie

Milo  -  9 sierpnia 2016 19:19
0
755

08_20160805_gornik_stal_brosz

To może być właśnie ten mecz, który spowoduje, że coś zaskoczy. Czekamy na takie spotkanie, które spowoduje stworzenie się „teamu” – powiedział przed meczem z Legią Warszawa Marcin Brosz, trener Górnika.

O meczu z Legią:

– Wszyscy zawodnicy bardzo chcą zagrać w tym spotkaniu. Bardzo liczymy na to, że dołączy do nas Igor Angulo i będzie mógł zagrać w tym spotkaniu. W dalszym ciągu czekamy na jego certyfikat. Na mecz z Legią czekamy z niecierpliwością.

Przewidujemy zmiany w składzie. Cały czas szukamy pewnych rozwiązań i zdajemy sobie sprawę, że zespół będzie się zmieniał. To może być właśnie ten mecz, który spowoduje, że coś zaskoczy. Czekamy na takie spotkanie, które spowoduje stworzenie się „teamu”. Szukamy optymalnych wyjść i trzeba zdać sobie sprawę, że to jeszcze trochę potrwa.

Certyfikat Igora Angulo

– Bardzo liczymy na to, że certyfikat trafił do nas z Grecji przed meczem z Legią. Igor od kilku dni jest naszym zawodnikiem i mocno pracujemy na tym, aby zarejestrować go do gry. Oczywiście, czas na wydanie papierów do klubów jest dłuższy, dlatego musimy liczyć na dobrą wolę. Zawodnik rwie się do gry i dla nas byłoby to ważne, aby zaprezentować go przed naszą publicznością. Przeprowadziliśmy mu test fizyczny, który robimy naszym zawodnikom. Wynik nie powala z nóg, ale też jest niezły biorąc pod uwagę czas, jaki minął od jego ostatniego ligowego meczu.

Trenował gościnnie w zaprzyjaźnionym klubie, trenował z trenerem indywidualnym. Jednak nie ma to jak praca z całym zespołem i tego Igorowi bardzo brakuje. Do optymalnej dyspozycji będzie dochodził dni, a może nawet tygodnie. Z tym liczyliśmy się zatrudniając tego zawodnika. Niższe ligi hiszpańskie zaczynają rozgrywki dopiero za kilka tygodni, więc on inaczej był przygotowywany. Nie jest to zawodnik gotowy na teraz, dlatego tak zależy nam, aby został zarejestrowany. On musi grać w piłkę, a każdy mecz przybliży go do lepszej dyspozycji.

Éric Mouloungui

– Umówiliśmy się na tydzień treningów i dopiero po tygodniu zapadnie decyzja, czy je przedłużymy. Każdy trening powoduje, że Eric wygląda coraz lepiej fizycznie, bo to jego największy problem. Od pewnego czasu nie grał, a także ze względu na wiek, zdecydowaliśmy się na testy w naszym zespole. Obserwujemy Erika rozwój na treningach.

Traktowanie rozgrywek Pucharu Polski:

– Nic nie traktujemy ulgowo. Do tego meczu podchodzimy bardzo poważnie i zagramy maksymalnym naszym ustawieniem, choć będą w składzie korekty. Chcemy zaistnieć w Pucharze Polski i rozegrać bardzo dobre spotkanie. Zależy nam na widowisku oraz wyniku.

Ostatni mecz Legii:

– Legia zremisowała z Piastem, ale w środę będziemy tworzyli nową historię. Każdy mecz ma swoją historię i inne oblicze. Analizujemy ostatnie spotkania Legii, ale w środę będzie nowa historia. Rzuty karne ćwiczymy nie tylko przed tym meczem, bo to jest ważny element. Nie myślimy nad tym, czy Legia zagra tzw. drugim garniturem. W ostatnim meczu Legii na ławce siedzieli Tomek Jodłowiec, Vranjes, czy to są słabi piłkarze? Oczywiście, że nie. Legia chce zaistnieć w Europie, dlatego ma mocną kadrę. Każdy zawodnik, który otrzyma szansę w meczu będzie chciał udowodnić trenerowi swoją przydatność. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments