Mają coś do udowodnienia

Kaszpir  -  30 września 2018 12:33
0
3078

W niedzielę drugi zespół Górnika podejmuje drużyną Gwarka Tarnowskie Góry.

Rezerwy mają coś do udowodnienia „Gwarkom”. Tarnogórzanie pogrążyli w ostatnim meczu poprzedniego sezonu naszą „dwójkę”, która znalazła sie po tamtym meczu na miejscu oznaczającym spadek. Wskutek problemów organizacyjnych BKS-u Bielsko-Biała, rezerwy pozostały na III-ligowym szczeblu. Teraz jest okazja, aby wziąć rewanż. Nie będzie to jednak prosta sprawa, bo nasi rywale ponownie celują w czołowe lokaty. W zespole z Tarnowskich Gór można znaleźć kilka „nazwisk”, Grzegorz Fonfara czy Kamil Cholerzyński pamiętani są z katowickiej GieKSy. Do tego całe grono piłkarzy związanych z Górnikiem, jak przed laty Dawid Jarka oraz Przemysław Oziębała. W kadrze naszych najbliższych rywali znajdziemy także wypożyczonych Patryka Joachima, Bartosza Pikula, a także  Jakuba Dyląga.

Po dziewięciu seriach spotkań Gwarek z 17. punktami plasuje się w czołówce tabeli. Najskuteczniejszym zawodnikiem, z czterema trafieniami, jest Oziębała. Zabrzanie maja na swoim koncie jedenaście „oczek”, czas zatem podreperować dorobek. 

W poprzednim sezonie:

Górnik II Zabrze – Gwarek Tarnowskie Góry 3:1 (1:1)
1:0 – Mateusz Kulanek, 21′, 1:1 – Dawid Jarka, 26′ (k.), 2:1 – Krzysztof Kiklaisz, 70′, 3:1 – Krzysztof Kiklaisz, 89′

Gwarek Tarnowskie Góry – Górnik II Zabrze 2:0 (0:0)
1:0 – Cymerys, 53′, 2:0 – Jarka, 78′

Górnik II Zabrze – Gwarek Tarnowskie Góry, niedziela 30 września godz. 16:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. Wstęp wolny!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments