LZS Starowice Dolne – Górnik II 0:1. Zwycięstwo w doliczonym czasie

Kaszpir  -  14 września 2019 18:11
0
3544

W 7. kolejce III-ligi, rezerwy Górnika pokonały rzutem na taśmę zespół LZS Starowice Dolne 1:0. Decydujący cios, w doliczonym czasie gry, zadał Marko Zawada.

W wyjściowym składzie naszej „dwójki” mogliśmy zobaczyć m.in. Dawida Kudłę, Filipa Bainovića, czy Adama Arnarsona. Do składu powrócili także, Kamil Surowiec (przed tygodniem powołanie do kadry Polski U-20) oraz Bartosz Baranowicz, który leczył drobny uraz.

Pierwsza połowa z przewagą Górnika, widoczne większe ogranie zabrzan i spokój w przeprowadzaniu akcji. Gospodarze próbowali zaskoczyć Kudłę nielicznymi strzałami z dystansu.

Druga część meczu była już bardziej wyrównana, kilka razy wykazać się musiał bramkarz gości. „Trójkolorowi” też mieli swoje okazje, ale brakowało skuteczności. Kiedy wydawało się, że w Starowicach bramki nie padną, w doliczonym czasie decydującą akcję przeprowadzili goście. Strzelcem gola na wagę trzech punktów okazał się wprowadzony 10 minut wcześniej Marko Zawada.

Była to to druga z rzędu wyjazdowa wygrana podopiecznych Marcina Prasoła. Dzięki temu zwycięstwu Górnik ma już na swoim koncie dziesięć punktów i powoli pnie się w górę tabeli. W 9. kolejce zabrzanie podejmują drużynę Pniówka Pawłowice Śląskie.

LZS Starowice Dolne – Górnik II Zabrze 0:1 (0:0)

0:1 – Zawada, 90+2′

LZS Starowice Dolne: Majchrowski – Kumor (46′ Stencel), Sikorski, Horański (80′ Gos), Pietrakowski, Gordzielik (65′ Bonar), Szydziak (85′ Pawlus), Nowacki, Nowosielski, Poważny, Rakowski
Rezerwowi: Stec – Kobylnik, Gos, Bonar, Stencel, Wodniok, Pawlus
Trener: Jakub Reil

Górnik II: Kudła – Pawłowski (90′ Banaczek), Surowiec, Paluszek, Kamiński (65′ Pisarek), Kulanek, Arnarson, Bainović, Baranowicz (71′ Lukoszek), Eizenchart, Skiba (82′ Zawada)
Rezerwowi: Krawczyk – Jaksik, Lukoszek, Zawada, Pisarek, Banaczek, Flak
Trener: Marcin Prasoł