Łukasz Wolsztyński zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy

Kibic  -  19 listopada 2020 14:18
0
4275

Łukasz Wolsztyński został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy i będzie mógł wystąpić w piątkowym meczu Górnika z Piastem. Wolsztyn będzie występował z numerem „10”. Przypomnijmy, że podczas marcowego meczu przeciwko Cracovii 25-latek doznał poważnej kontuzji zerwania wiązadła. Piłkarz przeszedł wówczas operację, następnie czekała go długa rehabilitacja. We wrześniu Łukasz wrócił do gry w III-ligowych rezerwach Górnika. Zagrał w trzech spotkaniach ligowych oraz w jednym pucharowym. Wolsztyn pokazywał w tych spotkaniach niezłą dyspozycję (zaliczył kilka asyst oraz zdobył bramkę), ale trudno było ocenić jego rzeczywistą formę na tym poziomie rozgrywkowym. 

Powrotu Łukasza do pełnej dyspozycji i pierwszej kadry zespołu nie ułatwiała także sytuacja pandemiczna. O czym zresztą mówił w rozmowie z naszą redakcją prezes Górnika Dariusz Czernik. – W przypadku Łukasza najważniejszy jest powrót po kontuzji do regularnego grania. Powoli zaczynał odbudowywać formę, jednak zespół rezerw przez kilkanaście dni był w kwarantannie. W najbliższej kolejce “dwójka” pauzuje, ponieważ tak wynika z kalendarza. Łukasz ma trochę pecha, wszystko przesuwa się o kolejne dwa-trzy tygodnie. 

Kilka tygodni temu Wolsztyński dołączył do treningów z „jedynką”. Wierzymy, że Łukasz teraz będzie mógł się skupić już tylko na graniu i odbudowaniu najwyższej formy. Być może już podczas pojedynku z Piastem będziemy mieli powody do oklaskiwania zagrań Wolsztyna.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments