Łukasz Wolsztyński: Nikt nie będzie pamiętał stylu, bo najważniejsze są trzy punkty

Milo  -  8 kwietnia 2017 22:07
0
4657

Łukasz Wolsztyński przyznaje, że drużyna nie zagrała wybitnego spotkania, ale nie styl w piłce jest najważniejszy. Górnik do siatki rywali trafił dwa razy w pierwszych czterech minutach i to wystarczyło.

Roosevelta81.pl: Można powiedzieć, że zaczarowałeś Arenę Zabrze. Na listę strzelców wpisałeś się w każdym wiosennym meczu w Zabrzu.

Łukasz Wolsztyński (pomocnik Górnika):Cieszę się, że wszystko wpada. Nie grałem super meczu, ale najważniejsze, że pomogłem zespołowi wygrać. Z tego się cieszymy, bo wygraliśmy mecz i już myślimy o następnym.

Widać było szczególnie na samym początku sporą chęć rehabilitacji za mecze wyjazdowe.

– Dokładnie. Tak się mecz ułożył, że już po czterech minutach mieliśmy dwa gole. Rywale stracili piłkę, poszliśmy z kontrą, fajne dwa dogrania i pozostało nam tylko wykorzystać takie sytuacje.

Po przerwie wyszliście mocno rozkojarzeni.

– Nie ma co ukrywać, nie wiem z czego to wynikało. Mówiliśmy sobie w szatni, aby dobrze wejść w drugą połowę, by nic złego nam się nie stało. Nie ustrzegliśmy się tego i straciliśmy gola. Po tym trafieniu podnieśliśmy się i szukaliśmy kolejnych szans. W głowach wiedzieliśmy, że mamy jeszcze bramkę zapasu. Staraliśmy robić swoje, czyli szukać sytuacji i strzelić kolejne gole. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał Szymon Matuszek, który uderzał praktycznie z linii bramkowej. Olimpia starała się grać w piłkę, ale czekaliśmy na kolejne swoje sytuacje. Nie był to super mecz w naszym wykonaniu, ale jesteśmy rozliczani z wyników. Nikt nie będzie pamiętał stylu, bo najważniejsze są trzy punkty.

Tradycji stało się zadość – bramka i kogut po meczu.

– Pan Stasiu chyba mnie bardzo lubi, bo jeśli chodzi o to kto zdobywa bramki – to po raz trzeci otrzymałem już koguta. Bardzo się cieszę, z tego wyróżnienia. Wydaje mi się jednak, że na niego nie zasłużyłem. Takie nagrody bardzo cieszą i dają „powera” do dalszej pracy.

Liczysz swoje gole, czy już nie zaprzątasz sobie tym głowy?

– Bramki zawsze się liczy, ale najważniejsze jest dobro zespołu. Gdybym strzelał gole, a mecze przegrywali to nie miałbym z nich dużej radości. Cieszę się, że moje bramki pozwalają drużynie zwyciężać i oby tak dalej.

Czasu na regenerację nie ma zbyt dużo. W środę do Zabrza przyjeżdża Zagłębie Sosnowiec.

– Bardzo się cieszę, że gramy tak szybko. Musimy skupić się na graniu i to jest najważniejsze. Czeka nas analiza spotkania z Olimpią i trzeba wykluczyć błędy, a nasze dobre strony jeszcze bardziej powielić. Trzeba wygrać ten ważny mecz i walczyć o trzy punkty. W Zabrzu dobrze nam wszystko wychodzi i niech tak zostanie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments