Łukasz Podolski: Marzę, żeby Górnik zdobył mistrzostwo Polski już w tym sezonie

Milo  -  3 stycznia 2014 16:31
0
727

podolski

Łukasz Podolski w rozmowie z „Super Expressem” wypowiada się na temat planów na rok 2014. Napastnik Arsenalu Londyn otwarcie przyznaje, że chciałby już w tym sezonie mistrzostwa Polski wywalczonego przez Górnika Zabrze. – Dla Górnika drugie miejsce jest już jak zdobycie tytułu, bo Legia ma silniejsze zaplecze, jest bogatsza i ma stadion pełen kibiców. W Zabrzu ze względu na przebudowę wygląda to zupełnie inaczej – przyznaje racjonalnie Podolski.

– Jakie masz plany na 2014 rok? Do wygrania jest sporo…

– Z Arsenalem chcę zdobyć mistrzostwo Anglii, z Niemcami mistrzostwo świata, dobić w kadrze do 50 goli, bo teraz mam 46. No i żeby Górnik zdobył tytuł w Polsce. I żeby jeszcze FC Koeln awansowało do Bundesligi.

– Chyba to marzenie o mistrzostwie dla Górnika będzie najtrudniejsze do spełnienia.

– Pewnie tak. Dla Górnika drugie miejsce jest już jak zdobycie tytułu, bo Legia ma silniejsze zaplecze, jest bogatsza i ma stadion pełen kibiców. W Zabrzu ze względu na przebudowę wygląda to zupełnie inaczej.

– Mówi się, że z Górnika do FC Koeln, czyli twojego ukochanego klubu, mogą odejść Nakoulma i Olkowski. Daliby tam radę?

– Trudno powiedzieć. W polskiej lidze błyszczą, ale to nie Bundesliga. Na pewno jednak zyskaliby na tym przejściu. Grając z lepszymi piłkarzami, w lepszej lidze, sam stajesz się lepszy.

źródło: Super Express
foto: dailyrecord.co.uk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments