Łukasz Madej: Trener Jan Żurek musi wziąć na siebie to, że drużyna spadła

Milo  -  2 marca 2017 12:22
0
11187

Błędem było to, że pozbyto się trenera Roberta Warzychy. Pod jego kierunkiem graliśmy w piłkę, byliśmy dobrze przygotowani fizycznie. Potem były zmiany trenerskie, nie do końca przemyślane – mówi „Sportowi” Łukasz Madej, były zawodnik Górnika.

Degradacja Górnika była ogromnym zaskoczeniem, zwłaszcza dla jego wiernych kibiców, ale winnego nie było…

Łukasz Madej (pomocnik Śląska Wrocław):Trener Jan Żurek musi wziąć na siebie to, że drużyna spadła. On to firmował i spuścił zespół do pierwszej ligi. Leszek Ojrzyński, może zrobił wiele błędów, ale to trener Żurek odsunął od drużyny mnie, Pawła Golańskiego i Maćka Korzyma. Musi spadek wziąć na klatę…

Kiedyś mówił pan, że chciałby zakończyć ligową karierę w Zabrzu. Na pięknym stadionie, na który tak długo czekali kibice. Trzeba było zmienić plany…

– Takie jest życie… Ktoś podjął taką, a nie inną decyzję, więc musiałem odejść. Chciałbym jednak powiedzieć, że w Górniku czułem się naprawdę wspaniale. To jest wielki klub w skali kraju, a mnie zostają piękne wspomnienia. Zawsze to będę mówił, jak spytają mnie o Górnika. Błędem było to, że pozbyto się trenera Roberta Warzychy. Pod jego kierunkiem graliśmy w piłkę, byliśmy dobrze przygotowani fizycznie. Potem były zmiany trenerskie, nie do końca przemyślane. Nie zatrudniono kogoś, kto kontynuowałby jego jego styl grania. Trener Ojrzyński miał jakiś pomysł, ale mu nie wyszło.

Z perspektywy Śląska Wrocław śledzi pan losy zabrzańskiego klubu?

– Oczywiście. Mam kontakt z Rafałem Kosznikiem, czy „Densiem”, Olkiem Kwiekiem. Ten klub zawsze będzie wzbudzał we mnie sentyment i emocje. Nigdy nie zapomnę bramki, jednej z najważniejszych w moim życiu, jaką strzeliłem w 2014 roku Ruchowi. Nigdy nie zapomnę powitania ze strony kibiców, po powrocie do Zabrza z Chorzowa. To była pierwsza wygrana Górnika na stadionie Ruchu po 18 latach. Mam jednak trochę żalu do władz, że ktoś pozwolił trenerowi Żurkowi na odsunięcie mnie od zespołu. Ale na sam klub, na Górnika, nie obraziłem się. Ten klub zawsze będzie mi bliski. Bo chyba w żadnym innym tak dobrze się nie czułem… To były piękne trzy lata w Górniku.

Cały wywiad do przeczytania w „Sporcie” bądź na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments