Łukasz Madej: Górnik ma taki skład, że powinien awansować

g.rajda  -  31 lipca 2016 10:27
0
1035

madej_legia_1516

Na trybunach podczas meczu z Miedzią spotkaliśmy Łukasza Madeja, którego poprosiliśmy o opinię na temat tego, co dzieje się obecnie w Górniku.

Roosevelta81.pl: Co powiesz z poziomu trybun o tym meczu?

Łukasz Madej (były piłkarz Górnika, obecnie pomocnik Śląska Wrocław): Górnik ma taki skład, że powinien awansować. Zagrali dobry mecz i nie należy ich ganić. Zawsze pierwszy mecz jest niewiadomą, a zagrali nieźle, stracili jedynie głupią, niepotrzebną bramkę. To był mecz na remis. Drużyna ma naprawdę dobrych zawodników, muszą się jednak jeszcze przestawić, bo to pierwsza liga, a nie Ekstraklasa i w tym leży problem. Jeśli dalej będą realizować to, co chcieli i próbowali grać, będzie dobrze.

Jak oceniasz młodych zawodników? Urynowicza?

– Pierwsza liga jest trudną ligą. Granie cały czas w kontakcie ze stoperami będzie dla niego ciężkie. Miał bardzo długą przerwę, więc musi przede wszystkim wzmocnić się fizycznie. To chłopak, który potrafi grać i będzie dobrym zawodnikiem, ale nie wiem, czy to już odpowiedni moment. Trener go widzi na treningach i wie najlepiej, to kwestia czasu, kiedy wypali.

Z twoim numerem zagrał Dawid Plizga. Jak jego oceniasz?

– Dawid wrócił i myślę, że chłopak, którego kiedyś ktoś tutaj nie chciał, to naprawdę dobry zawodnik. Trener w ogóle ma do dyspozycji dobrych piłkarzy, tylko muszą się przestawić na grę w pierwszej lidze. A to są zawodnicy o konkretnych parametrach, którzy są przyzwyczajeni do występów w Ekstraklasie i potrzeba będzie czasu, aż to nastąpi.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments