Lukas Podolski, Genialny piłkarz i jeszcze lepszy człowiek

Mariusz  -  22 maja 2022 18:36
8
8074

Za nami ostatni mecz sezonu… natomiast tym razem więcej niż o tym co działo się na boisku, chcieliśmy powiedzieć o tym co działo się na trybunach, a konkretniej o tym kto zasiadł na sektorze gości.

Na wczorajszy wyjazd do Wrocławia wybrało się 1169 fanatyków ( w tym 64 kibiców katowickiej GieKSy ) i jeden człowiek legenda, bez zastanowienia napiszemy, że chodzący pomnik tego klubu i piłkarz z gatunku tych wymierających lub mówiąc wprost wymarłych – Lukas Podolski.

Jeśli chodzi o poczynania boiskowe, popularny Poldi zakończył już swój sezon. W 33 kolejce z Górnikiem Łęczna, dostał on ósmą żółtą kartkę i co za tym idzie, na ostatni mecz nie był do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Lukas mógł to wykorzystać na wcześniejszy wyjazd wakacyjny, na załatwienie spraw biznesowych, czy zrobienie kilku dodatkowych kebabów. Mógł ten czas spożytkować na wiele różnych sposobów, które umożliwią mu naładowanie baterii na przyszły sezon. Którą opcję wybrał mistrz świata?, żadną z powyższych, ponieważ stawił się o 12:30 na dworcu w Zabrzu i wspólnie z kibicami ruszył pociągiem na mecz wyjazdowy!!

Szczerze powiedziawszy nie wiemy czy na świecie jest drugi taki człowiek. Ponad własną wygodę, może nawet potrzebny odpoczynek przekłada on zrobienie kolejnej wielkiej rzeczy dla kibiców naszego klubu. Od początku tygodnia niczym oficjalny profil Torcidy skupił się na zachęcaniu do wspólnego podróżowania na Dolny Śląsk i głośnym dopingiem wspierania drużyny.

Pierwszego dnia gdy pojawił się w Zabrzu, a na stadionie przywitało go 10’tys. osób, padło z ust Lukasa słynne już hasło „słowo to jest słowo”, dotrzymując tym samym obietnicy pt. „Zagram kiedyś w Górniku”. Nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości, że i tym razem nie rzuci on słów na wiatr i zobaczymy go na wyjazdowym szlaku. 

Wyjazd o 12:30, powrót pewnie w okolicach godziny 23:00. W między czasie rozdane setki autografów,  dziesiątki rozmów, masa zbitych „pion”.

Życzę każdemu kibicowi naszego klubu, aby kochał Górnik jak Podli, jak były piłkarz Bayernu, Arsenalu, jak mistrz świata z reprezentacją Niemiec. 

Łukaszu, rozkochałeś w sobie cały klub, cale Zabrze i każdego kto dobro Górnika ma w sercu. Mam nadzieję, że za kilka lat zakończenie twojej wspaniałej kariery będziemy mogli przeżywać wspólnie na Roosevelta i za wszystko co dla nas zrobiłeś odpowiednio Ci podziękujemy.

Dawno nie odczuwałem tak wielkiej dumy jako kibic zabrzańskiego klubu. 

POLDI, JESTEŚ LEGENDĄ.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: Lucas-Podolski.com

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ogromny szacun dla Poldiego !!!

Człowiek godny naśladowania, brawo Poldi, dziękujemy!! !

Autorytet po gwincie daje super przykład jak naśmiewać się z innych klubów. Na prawdę godny człowiek do naśladowania zwłaszcza dla najmłodszych czapki z głów.

Człowiek legenda! Jestem dumny że jest kibicem mojego klubu!

Czlowiek godny do nasladowania i przedewszystkim prawdziwy kibic Gornika , Dzieki Poldi jestes wielki

Niesamowity

Tu ni ma co za wiela pisać, to je einfach synek STOND.

Ja, masz recht godom z Warszawy