Lukas Podolski Ambasadorem Górnika Zabrze

Kibic  -  27 maja 2024 20:32
11
2668

Lukas Podolski od dawna, a właściwie od początku związania się z Górnikiem nie ograniczał swojego zaangażowania tylko na murawie Mistrz Świata z 2014 roku nieformalnie pełnił wiele poza boiskowych ról w zabrzańskim klubie. W poniedziałek Górnik w oficjalnym komunikacie poinformował o nowej roli Lukasa Podolskiego, który został Ambasadorem Klubu oraz Doradcą Społecznym nowego Zarządu.

Jak czytamy w komunikacie:

„Zarząd Klubu ma zamiar wykorzystać niebagatelne doświadczenie Lukasa Podolskiego jako piłkarza, a także biznesmena. Zawarta umowa przewiduje konsultacje w tematach sportowych czy dotyczących relacji z Kibicami oraz partnerami biznesowymi. Celem współpracy jest zmaksymalizowanie i wykorzystanie potencjału sportowego, organizacyjnego, jak również marketingowego Klubu oraz wspólna praca na rzecz Górnika Zabrze.

Kontrakt piłkarski Lukasa Podolskiego obowiązuje do końca przyszłego sezonu i to właśnie przy Roosevelta 81 mistrz świata z 2014 roku ma nadzieje zakończyć karierę pełną sukcesów i tytułów. Rola Ambasadora i Społecznego Doradcy Zarządu ma stanowić także formę przygotowania do pełnienia przyszłych funkcji w organach Klubu”.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo !
Słuszna decyzja !
Lukas gratulacje- daj jeszcze ognia na boisku i sprowadź do Górnika więcej Yokotów, Enalich i znajdź , proszę sponsora na Kapralika !
Powodzenia i dzięki za wszystko.
Twoi fani z Czeladzi i Będzina- z pokolenia na pokolenie kibice Górnika Zabrze.

Myślę, że rozpoczęła się nowa droga Pana Podolskiego o której zapewne myślał przychodząc do Górnika. Liczę, że jego ambicja nie pozwoli na to aby nie wzmocnić Górnika w nadchodzacym sezonie tak aby wreszcie ………….ruszyć w górę po …….

…schodach na pierwsze piętro po dobrą wypłatę -nie tak dawno mówił że kebaba otworzy na pewno szybciej niż stanie czwarta trybuna i ….. od kiedy z boiska zszedł Szymon Czyż z powodu kontuzji i wszedł za niego Poldi Górnik zdobył tylko dwa punkty fakty są takie że Górnik zdobył bardzo wiele punktów bez Podolskiego przeczucie mi mówi że ta przygoda się skończy tak jak z firmą ubezpieczeniową tylko wtedy koło ratunkowe rzuciła ms teraz tego koła zabraknie zresztą już powoli widać w jaką stronę to wszystko idzie.

Skąd to czarnowidztwo u Ciebie? Na razie wiele wskazuje na to, że w Górniku następują wielkie zmiany na lepsze, a bardzo ważną osobą we wprowadzaniu tych zmian jest (i mam nadzieję, że długo będzie) właśnie Poldi… Naprawdę wierzysz w takie głupoty, że on robi dla swojego zysku? Albo żeby w Zabrzu otworzyć swoją kebabiarnie na jakichś preferencyjnych warunkach? Jest na tyle bogatym człowiekiem, że wcale nie musiałby życia spędzać w Zabrzu czy Katowicach. Ale zależy mu na Górniku, poświęca swój czas i chce Trójkolorowych zbudować na zdrowych podstawach, jako klub z ambicjami zarabiający na siebie. Więc uważam, że kibicom Górnika pozostaje tylko go wspierać i trzymać kciuki za powodzenie jego misji. A Ty ciągle narzekasz na to co się dzieje w Zabrzu jak kibic jakiegoś Piasta… 😉

Super! Górnik Zabrze to moja drużyna. Dawno temu. Czekałem na takie info.

Czas na Puchar Polski w najbliższym sezonie!

Świetna decyzja Zarządu, choć mocno spóźniona, bo już rok czy dwa lata temu trzeba było ją podjąć (ale pewnie wtedy nie było na to zgody MMS). Poldi ma świadomość, że jego piękna kariera powoli dobiega końca, prawdopodobnie został mu jeden sezon grania, a uważam, że w tych nowych rolach świetnie sobie poradzi, bo nawet teraz, bez żadnych formalnych nominacji, robił dla Górnika bardzo wiele dobrego. Mam nadzieję, że Łukasz pozostanie w Zabrzu na wiele, wiele lat, czy to jako współwłaściciel klubu, albo jako jego prezes czy dyrektor sportowy, i że przy jego znaczącym udziale Górnik stanie się wreszcie klubem na miarę swoich tradycji oraz swojego potencjału kibicowskiego i marketingowego.

Niestety tradycja i sukcesy Górnika skończyły się wraz z transformacją ustrojową w Polsce. Te czasy na szczęście w naszym kraju już się nie powtórzą!. Ciężko będzie powrócić do czasów świetności Górnika. Dowodem na to jest to, że od 30 lat Górnik absolutnie niczego nie ugrał.

Jasne, ale ja wierzę w to nowe rozdanie, w to, że pojawią się nowi właściciele i klub zostanie odbudowany na zdrowych zasadach i docelowo będzie na siebie zarabiał. A konsekwencją tego – mam taką nadzieję – będą również sukcesy sportowe

Oby,oby ,oby z tego coś wyszło, ale to Zabrze ,to Górnik i trzeba mocno studzić emocje i oczekiwania .Powodzenia Łukasz

Jak nie będzie prywatyzacji to nic z tego .Kiedyś minister PO przemówił: nie ma pieniędzy i nie będzie. A Poldi w nieznane nie będzie pakował forsy.