List otwarty Totolotka w związku z brakiem podpisania umowy pomiędzy Górnikiem, a Socios

Milo  -  2 marca 2015 17:18
0
1124

totolotek

Totolotek S.A, główny sponsor Górnika Zabrze wydał specjalny apel do Górnika Zabrze, Stowarzyszenia Socios Górnik, a także firmy bukmacherskiej STS. Poniżej prezentujemy pełną treść listu:

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do doniesień medialnych, opublikowanych oświadczeń Górnika Zabrze S.S.A. i Stowarzyszenia Socios oraz do działań marketingowych prowadzonych przez spółkę Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne, chcemy przedstawić nasze stanowisko na temat porozumienia Górnika Zabrze ze Stowarzyszeniem Socios Górnik, które zapowiedziało współpracę sponsoringową z firmą „STS”.

Jako sponsor i partner łącznie czterech klubów piłkarskiej Ekstraklasy mamy na względzie dobro całego polskiego środowiska piłkarskiego. Dlatego zachęcamy do szybkiego podpisania porozumienia o współpracy na linii klub-kibice, bez względu na partyzanckie akcje marketingowe naszej konkurencji. Przeciwnie nawet, cieszymy się, że podejmuje ona działania mające na celu dotarcie do kibiców klubu, którego Totolotek jest oficjalnym sponsorem. Jesteśmy także skłonni rozmawiać na temat wspólnych działań kierowanych do kibiców Górnika, jak i innych klubów – chociażby Lecha Poznań, którego firma STS jest partnerem. W przeszłości pokazywaliśmy, że potrafimy działać wspólnie w ramach Stowarzyszenia Pracowników i Pracodawców Firm Bukmacherskich i akcji „Bukmacherzy Razem”, mającej na celu poprawę sytuacji prawnej legalnie działających w Polsce firm bukmacherskich. Wymagamy jednak, aby współpraca ta była oparta na uczciwych działaniach i intencjach.

Totolotek S.A. nigdy nie stał na stanowisku, że współpraca niezależnego stowarzyszenia kibicowskiego z konkurencyjną dla nas firmą skutkować będzie karami lub zerwaniem umowy sponsoringowej z Górnikiem Zabrze. Wyciąganie takich konsekwencji byłoby bezzasadne dopóki nie znamy zapisów potencjalnych umów między Klubem i Stowarzyszeniem, a następnie działań podejmowanych przez Socios w kontekście porozumienia z STS.

Zwracamy jednak uwagę na konieczność poprawy jakości komunikacji na linii sponsor-klub-kibice. Jako Totolotek chcemy budować wzajemne poczucie zaufania. Stoimy na stanowisku, że współpraca na styku biznesu, sportu i emocji powinna pchać kluby do rozwoju, a nie konfliktu. Dlatego popieramy spontaniczne inicjatywy jak „Socios Górnik”, które wspierają polskie kluby i polski sport, ale należy zaznaczyć, że tylko wieloletnie i długofalowe kontrakty sponsorskie dają szanse klubom na stabilne funkcjonowanie. Działania takich inicjatyw powinny zatem szanować strategię klubu i jego sponsorów, aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe organizacji sportowej i stabilność w oczach obecnych oraz potencjalnych sponsorów.

Mając na względzie dobro Górnika jesteśmy gotowi uczestniczyć w rozmowach na temat przyszłości naszych wspólnych działań i wzajemnych relacji ze wszystkimi interesariuszami klubu, którzy respektować będą zasady Fair Play.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Łukasz Seweryniak
Dyrektor ds. Operacyjnych i Marketingu Totolotek S.A.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: totolotek.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments